Україна відстає від вимог ЄС

Хімічна галузь України відстає від запровадження нових стандартів Євросоюзу.

Представник України при Європейських Співтовариствах (Європейському Союзі) Роман Шпек констатує, що Україна суттєво відстає у підготовці хімічної промисловості до запровадження в Євросоюзі нових стандартів, визначених в директиві ЄС про систему REACH. 

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це Шпек заявив у понеділок українським журналістам. 

Роман Шпек і Арсеній Яценюк
УНІАН
Роман Шпек та голова українського МЗС Арсеній Яценюк.
“На превеликий жаль, за нашими оцінками з представництва, рівень готовності порівняно з іншими країнами, як ми можемо тут відслідковувати, невисокий, або недостатній. В першу чергу ми порівнюємо рівень готовності українських підприємств, української економіки, з такими економіками як Росія, Китай, Корея, інші країни. Але це основні наші конкуренти”, - сказав Шпек.
 
Він зазначив, що на сьогодні багато пропозицій представництва України при ЄС, направлені в міністерства промислової політики та економіки України або залишились без належного розгляду, або представництво не отримало інформацію про те, що ці пропозиції розглядалися. 

У зв’язку з цим Шпек назвав позитивним повідомлення про створення у п’ятницю, 2 листопада, спеціального консультативного центру на базі Ради асоціацій товаровиробників при Кабміні.
 
“Це добре, це вже крок вперед, але цього недостатньо, бо на сьогоднішній день чітко не визначено, який з органів центральної виконавчої влади, яке з міністерств чи державних комітетів відповідальні в уряді за координацію цієї роботи, і як вони будуть будувати свою роботу з нашими підприємствами, з асоціаціями, з Європейською комісією, з представництвом”, - сказав він. 

“Ми неодноразово звертались з такими пропозиціями, і вони знаходились без серйозного реагування. Ми писали і в Міністерство промислової політики, і в Міністерство економіки. Показовим є те, що до нас вже почали звертатись напряму представники підприємств.., які просять щоб ми знову, чи додатково і ще, і ще інформували уряд”, - додав Шпек.
 
Представник України при ЄС зазначив, що представництвом зроблено багато роботи в напрямку підготовки до запровадження в ЄС системи REACH, починаючи від збору інформації та аналізу підготовки різних країн до цього, завершуючи проведенням 11 жовтня “круглого столу” в Києві для зацікавлених виробників та організації низки зустрічей в середині жовтня у Брюсселі для представників Асоціації хімічної промисловості України, в тому числі зустрічей з представниками Єврокомісії та європейських консалтингових компаній. 

“Всі тут (в Євросоюзі) ставляться до цього, як до серйозного виклику, а з боку окремих українських міністерств чи компаній це сприймається як якась факультативна чи довільна програма”, - зазначив Шпек.

“В якійсь мірі я вже зневірився, що через офіційні канали інформація своєчасно доходить до тих, хто мав би її читати. Це була мета моєї зустрічі з вами, щоб ви допомогли донести цю інформацію до зацікавлених осіб в Україні”, - додав він, звертаючись до журналістів. 

Шпек висловив переконання, що у процесі підготовки українських підприємств до експорту своєї продукції в ЄС в нових умовах, держава має допомогти в координації цього процесу, оскільки держава також є зацікавленою в стабільній роботі українських підприємств, надходженнях в бюджет та в збільшенні рівня зайнятості. 

Крім того, за словами Шпека, держава вже має достатні можливості для забезпечення належних контактів з європейськими регулюючими органами, в тому числі, через представництво України при ЄС та Комітет з питань співробітництва Україна-ЄС, очолюваний міністром економіки. 

При цьому, на думку представника України при ЄС, рішенням уряду можна було б уповноважити Міністерство промислової політики виконувати роль координатора підготовки української промисловості до європейської системи REACH і порушувати це питання на засіданні Комітету співпраці Україна-ЄС, найближче засідання якого відбудеться 20 листопада. 

“Такі пропозиції ми висловили”, - зазначив Шпек.
 
Нагадаємо, 1 червня 2007 року в ЄС набула чинності Директива про REACH та створення Європейської хімічної агенції. 

В рамках цієї Директиви, до 1 грудня 2008 року має завершитися підготовка до реєстрації хімічних субстанцій, а з 1 січня 2009 року мають набрати чинності обмеження на продаж на внутрішньому ринку ЄС певних небезпечних субстанцій та препаратів. 

Під дію директиви REACH власне продукція хімічних виробництв підпадає лише на першому етапі її запровадження з подальшим розширенням її дії на інші галузі виробництва, де в процесі виготовлення готової продукції задіяні хімічні речовини. 

За даними Держкомстату України, в 2006 році експорт Україною хімічної продукції до ЄС в 2006 році становив 2637,67 мільйона євро, або 10% всього експорту української продукції до ЄС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: