Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна виграла в Росії апеляцію на рішення СОТ щодо "залізничної" продукції

Київ добивався визнання системності в політиці Москви щодо українських виробників.

Оскарження попереднього рішення Світової організації торгівлі щодо дискримінаційних дій Росії для українських виробників виявилося успішним. Україна виграла апеляцію у справі про експорт вагонів і залізничного устаткування.

Відповідне рішення вже офіційно оголошене організацією. "Україна виграла в СОТ апеляцію. Вимоги України задоволені майже повністю апеляційним органом СОТ, а вимоги Росії відхилені", - прокоментувала ситуацію колишня торговельна представниця України Наталія Микольська.

Відео За півроку зовнішня торгівля України з ЄС зросла майже на чверть

Початковий позов був поданий у жовтні 2015 року і стосувався необґрунтованих обмежень з боку РФ на поставки продукції низки українських підприємств – Крюківського вагонобудівного заводу, Дніпропетровського стрілочного заводу, "Азовзагальмаша", Харківського машинобудівного заводу "ФЕД". Унаслідок цих дій Росії експорт українських товарів за два роки скоротився з $ 1,7 млрд до $ 0,05 млрд.

Однак у липні 2018 року СОТ відхилила ключові вимоги України, зокрема про визнання системності порушень з боку Росії. При цьому аргументи щодо дискримінаційних умов доступу для українських підприємств на ринок РФ були визнані переконливими. Київ не погодився з таким рішенням і подав апеляцію, яку в підсумку і виграв.

Наприкінці минулого року на вітчизняній залізниці розпочалися випробування нового потягу українського виробництва. Новинку Крюківського вагонобудівного заводу тестували на Дніпропетровщині.

Залиште свій коментар

Вибір редакції