Україна виграє від світової продовольчої кризи

Експерти наголошують, що Україна має значні можливості для різкого прориву на світовому аграрному ринку в часи глобальної продовольчої кризи.

Світова продовольча криза може стати шансом для стрімкого розвитку українського аграрного сектору.

Таку думку висловили експерти-учасники круглого столу "Ризики світової продовольчої кризи та виклики для України".

Експерти відзначають зростання вартості продовольства на світових ринках та в Україні, водночас у Міністерстві аграрної політики наголошують, що Україна має значні можливості у процесі виробництва сільськогосподарської продукції і вже в найближчі 5 років може суттєво збільшити експорт.

Директор департаменту розвитку аграрного ринку міністерства Анатолій Розгон зазначає, що нині першочергово для України - провести земельну реформу, яка може дати старт реформі аграрного сектору в цілому.

"Якщо зростатимуть економічні показники, зростатимуть доходи громадян, а також показники споживання населенням сільгосппродукції. Ми можемо вийти на лідируючі позиції, якщо буде реалізовано той потенціал, який у нас є, перш за все, через ринок землі", - додав Розгон.

Як повідомлялося, Організація з питань продовольства та сільського господарства ООН зафіксувала, що за останнє десятиліття ціни у світі на продовольчі продукти зросли майже удвічі.

Серед причин - зокрема збільшення населення планети, зростання споживання у найбільш населених країнах світу та зменшення площ, придатних для обробітку сільськогосподарських культур.

Восени 2010 року прем'єр-міністр Микола Азаров звернувся до Світового банку з пропозицією збільшити інвестиційний портфель для України, яка, на його думку, за належної підтримки, може врятувати світ від продовольчої кризи.

Читайте також:

ООН: за 10 років ціни на продукти харчування зростуть на 40%

Україна нагодує Близький Схід і Африку

Ізраїль нагодує Україну за рахунок її земель

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: