Україна вимагатиме компенсацію від ЄС за відмову від "шампанського і "кон'яку"

Кабмін відминить географічні назви продуктів країн ЄС, які випускаються в в Україні тільки після отримання компенсації.

Україна вимагатиме матеріально-фінансові компенсації за відмову від "географічних назв", зокрема, шампанського і коньяку, в ході переговорів з Європейським союзом щодо зони вільної торгівлі (ЗВТ). Про це міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк.

Він спростував інформацію про те, що Україні точно доведеться відмовитися від таких назв, як "шампанське" та "коньяк", щоб вступити до ЗВТ.

"Ми знайшли обґрунтування, що ми можемо виробляти продукцію під цими назвами. Передбачено, що якщо країна до підписання протоколу про ЗВТ, понад 10 років виробляла продукцію під тими чи іншими назвами, за великим рахунком, вона може продовжити її виробляти. Якщо Євроспільнота буде наполягати, і нам доведеться піти на поступки, ми будемо вимагати тут як раз матеріально-фінансові компенсації.

Ми можемо отримати при підписанні протоколу про ЗВТ термін, через скільки ми вже не можемо випускати цю продукцію, тобто термін переходу на нові назви. А можемо, отримавши фінансову компенсацію, одразу припинити", - сказав міністр.

Водночас він зазначив, що розуміє, що "може бути політична воля для підписання протоколу, і в тій чи іншій мірі нам доведеться поступитися".

Читайте також:

В Україні зникнуть йогурти, піца, портвейн

Євроінтеграція залишить українців без коньяку та піци

В Україні знову подорожчають цигарки

В Україні майже повністю заборонили валютне кредитування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: