Україна виплатить 56 млрд гривень боргів у 2010 році

37,3 мільярда гривень треба буде виплатити за внутрішніми боргами, а 18,6 мільярда гривень - за зовнішніми.

Загальні виплати за державними боргами України, які необхідно буде провести в поточному році, становлять 55,9 млрд гривень.

Такі дані Мінфіну містяться в національній доповіді "Новий курс: реформи в Україні 2010-2015 років", підготовленому Національною академією наук.

У повідомленні наголошується, що 37,3 мільярда гривень треба буде виплатити за внутрішніми боргами, а 18,6 мільярда гривень - за зовнішніми.

Таким чином, наголошується в документі, напружена ситуація з обслуговування зовнішнього корпоративного боргу України в 2010 році збережеться.

При цьому в доповіді наголошується, що пік розрахунків за борговими зобов'язаннями для України буде в 2013 році.

"Боргове тиск на держбюджет з року в рік буде посилюватися, досягнувши максимального значення в 2013 році, на який припадають основні виплати за кредитами МВФ", - говориться в документі.

"Проте при незмінності поточного курсу бюджетно-податкової політики надмірне нарощування державного боргу ... може спровокувати кризу державної заборгованості вже в 2011-2012", - наголошується в доповіді.

Згідно з документом, "суверенний дефолт, крім відсікання держави від світових кредитних ринків, буде мати ще й такі негативні наслідки, як скорочення обсягів зовнішньої торгівлі, припинення зовнішнього фінансування корпоративного сектора, гальмування внутрішнього кредитного процесу, наростання панічних настроїв на валютному ринку".

Нагадаємо, за лютий 2010 року сукупний державний прямий і гарантований борг України виріс на 0,7%, або на 257 млн доларів – до нового рекордно високого рівня 37,944 млрд доларів, повідомили в Міністерстві фінансів.

Так, за даними відомства, в гривневому еквіваленті за рахунок зміцнення гривні сукупний держборг в лютому збільшився на трохи менше значення - на 0,5%, або 1,635 млрд грн, - до 303,174 млрд грн, що проте також є історичним максимумом.

Читайте також:

Державний борг України виріс до нового історичного максимуму

Уряд почав нарощувати державний борг

Борг України сягнув критичного рівня - майже 100% ВВП

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: