Україна витратить 3,8 млрд. доларів від МВФ на дефіцит держбюджету

Міністерство фінансів сподівається умовити місію МВФ збільшити черговий транш до 3,8 млрд. доларів.

Ігор Уманський
ukrinform.ua
В.о. міністра фінансів Ігор Уманський сподівається отримати від МВФ 3,8 млрд. доларів
Україна має намір клопотати перед МВФ про спрямування чергового траншу на фінансування бюджетного дефіциту при збільшенні обсягів траншу до 3,8 мільярдів доларів.

Про це заявив виконуючий обов’язки міністра фінансів Ігор Уманський.

"24-26 червня має приїхати чергова місія. Відповідно до програми, черговий транш передбачений в обсязі 3,2 млрд. доларів. Зараз ми просимо про те, щоб переглянути його у бік збільшення — до 3,8 млрд.", — повідомив в.о. міністра фінансів.

При цьому Уманський переконаний, що у разі отримання траншу всі гроші повинні бути направлені до бюджету.

"Але питання, скільки всього грошей прийде і скільки всього з них піде на фінансування дефіциту, поки залишається відкритим", — підкреслив він.

Крім того, в.о. міністра фінансів зазначив, що МВФ ставить перед Києвом ряд умов, остаточний перелік яких буде підготовлений до приїзду місії фонду.

"Ми очікуємо, що це станеться до кінця цього тижня", — уточнив Уманський.

Нагадаємо, про те, що Україна очікує отримати від МВФ третій транш на суму 3,8 млрд. доларів, повідомила повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Як відомо, Україна вже отримала два траншу кредиту від МВФ в поточному році. Третій транш у розмірі 3,31 млрд доларів (за поточним курсом) може бути отриманий в другій половині червня, а четвертий (2,5 млрд.) – в листопаді. Таким чином, за підсумками року Україна повинна отримати 6,53 млрд. доларів. У 2010 році очікуються ще чотири транші на 0,38 млрд.

Серед умов виділення кредитів Україні - ухвалення двох законів: про оприлюднення реальних власників банків та незалежність Нацбанку. Крім того, необхідно врегулювати механізм рекапіталізації банків.

Читайте також:

Чергова місія МВФ прибуде до України 24 червня

МВФ подобається фінансова політика Нацбанку

МВФ побачив дірку в українському бюджеті у 17 мільярдів гривень

МВФ дасть Україні більше грошей
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: