Україна витратить четвертий транш кредиту МВФ на дефіцит бюджету

Україна сподівається отримати четвертий транш кредиту МВФ вже в середині листопада поточного року.

Уряд України має намір спрямувати кошти четвертого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) на покриття дефіциту державного бюджету. Про це заявив виконуючий обов'язки міністра фінансів України Ігор Уманський. "Ми звернулися до МВФ з проханням розглянути можливість направити ці кошти на фінансування дефіциту держбюджету, хоча б частково", - зазначив чиновник. МВФ поки не відповів на прохання України.

Раніше Уманський відзначив, що Україна сподівається отримати четвертий транш кредиту МВФ вже в середині листопада поточного року. Розмір кредиту складе 3,8 мільярда доларів.

За словами міністра, Україна і МВФ ведуть роботу з перегляду програми співробітництва. Зокрема, неузгодженими залишаються введення в дію закону про підвищення соціальних стандартів і дефіцит державного бюджету на 2010 рік.

Дефіцит українського бюджету на 2010 рік запланований на рівні 3,97 відсотка ВВП. У той же час в МВФ впевнені, що реальний дефіцит бюджету може перевищити вісім відсотків ВВП.

Нагадаємо, 28 жовтня МВФ оприлюднив прес-реліз, в якому постійний представник фонду на Україні Макс Альє заявив, що значна частина стабілізаційного кредиту була спрямована урядом країни до державного бюджету на своєчасну виплату зарплат і пенсій. Раніше у МВФ виступали проти прийнятого на Україні закону, що збільшує розмір мінімальної зарплати і пенсії.

МВФ схвалив надання Україні стабілізаційного кредиту в розмірі 16,5 мільярда доларів в листопаді 2008 року. Програма кредитування країни була розрахована на два роки. Перший транш кредиту, виділений відразу після схвалення програми, склав 4,5 мільярда доларів. Другий транш у розмірі 2,8 мільярда доларів Україна отримала 12 травня поточного року. Третій транш на 3,3 мільярда доларів було перераховано країні в липні.

Читайте також:

МВФ планує виділити Україні четвертий транш 15 листопада

Тимошенко пообіцяла МВФ стабілізувати українську економіку

МВФ вимагає заборонити підвищення зарплат і пенсій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: