Україна витратить на безпеку АЕС 1,5 млрд доларів

Україна вкладе в безпеку своїх атомних електростанцій півтора мільярда доларів. Проект розрахований на 6 років.

Як повідомив представник міністерства енергетики і вугільної промисловості України Микита Константінов, Україна має намір витратити 1,5 мільярда доларів до 2017 року на підвищення безпеки атомних енергоблоків.

"В Україні розроблена і затверджена комплексна програма підвищення безпеки атомних енергоблоків. Це великий тривалий проект, розрахований до 2017 року, вартістю близько півтора мільярдів доларів США. Ми сподіваємося, що реалізація цієї програми дозволить вивести усі енергоблоки атомних станцій України на міжнародний рівень", - сказав Константінов, виступаючи на Міжнародній конференції "Уроки Чорнобиля: аспекти безпеки і екології".

Константінов відмітив, що це стосується діючих енергоблоків. При цьому він нагадав, що Україна прийняла рішення про будівництво нових атомних блоків за російським проектом. "І ми впевнені, що ці блоки не лише враховуватимуть минулі уроки, вони враховують уроки Чорнобиля і ті уроки Фукусіми, які ми зараз аналізуємо, і відповідатимуть найвищим стандартам ядерної безпеки", - підкреслив Константінов.

За його словами, Україна наразі не в змозі відмовитися від експлуатації АЕС, проте робить усі зусилля для забезпечення їх безпечної роботи.

Константінов також повідомив, що Україна координуватиме підготовку до перевірки безпеки енергоблоків АЕС з колегами з ЄС і колегами з Російської Федерації.

В Україні на сьогодні діють чотири АЕС - Запорізька, Рівненська, Південно-українська і Хмельницька. Чорнобильська АЕС, на якій в 1986 році сталася найбільша ядерна катастрофа, зупинена.

Читайте також:

Кабмін хоче взяти у Росії ще один кредит

Роботи зробили невтішні висновки, побувавши всередині "Фукусіма-1"

Україна і Росія підписали угоду по Хмельницькій АЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: