Україна визнала, що цього року їй не світить зона вільної торгівлі з ЄС

Прем’єр заявив, що не треба ставити перед собою жодних термінів щодо підписання угоди з ЄС стосовно зони вільної торгівлі.

Прем’єр Микола Азаров визнав, що переговори про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС не вдасться завершити до листопадового саміту, як це планувалося владою. Про це пише "Коммерсант Украина" у статті "Николай Азаров не пустил себя в зону".

"Думаю, нам не треба ставити перед собою жодних термінів", - заявив він, додавши, що угода "дуже складна" і над нею "ще треба попрацювати".

Під час візиту до Брюселю Азаров зазначив, що однією з причин, що заважають завершенню переговорів щодо ЗВТ до саміту, є "необхідність переглянути питання енергетичних напрямків".

"Приєднання України до Європейського енергетичного співтовариства ставить нові питання, які необхідно вирішити", - додав заступник міністра економіки України Валерій П'ятницький, який супроводжує прем'єра в поїздці.

Раніше представники влади заявляли про плани підписання договору про асоціацію та ЗВТ у рамках найближчого саміту (22 листопада).

У жовтні офіційному представнику Єврокомісії Анжелі Філотій довелося спростовувати висловлювання президента Віктора Януковича з цього питання. Філотій зазначила, що найоптимістичніший термін завершення переговорів - 2011 рік.

Більш різким був коментар Єви Сіновєц, керівника переговорної групи ЄС з питання ЗВТ з України: "Я думаю, причина (заяв президента і премьера) - у недостатньо глибокому розумінні того, що за угоду ми зараз обговорюємо".

Читайте також:

Янукович допускає поступки в питанні створення зони вільної торгівлі з ЄС

Азаров вимагає від СОТ створення зони вільної торгівлі на рівноправних засадах

Україна підписала угоду про зону вільної торгівлі з Норвегією, Ісландією, Ліхтенштейном і Швейцарією

Україна готова створити з Росією зону вільної торгівлі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: