Україна вперше в історії обмежує експорт гречки

Мінекономіки розробило проект постанови, яка запроваджує обмеження на експорт гречки. Наступного року ця культура може взагалі стати дефіцитом.

Вперше у новітній історії Україна може бути введено обмеження на експорт гречки. Відповідний проект постанову уряду вже розроблено в Міністерстві економіки.

Мінекономіки запропонувало "випустити" з країни до кінця 2010 року всього одну тисячу тонн цього стратегічного продукту.

Рішення уряду зумовлене ціновим ажіотажем, який склався на ринку в поточному році - вартість гречки у вересні досягла 20 грн/кг. Зростання цін було викликане зниженням врожаю цієї культури до 188 тисяч тонн.

До речі, наступного року, на думку експертів, баланс також залишиться напруженим - майбутній врожай гречки прогнозується на ще меншому, ніж цього року, рівні - не більше 168 тисяч тонн.

Також, згідно з документом, Міністерство економіки ініціює квоту на експорт зерна в обсязі 2 тисяч 702 тонни до 2011 року. Зокрема, пропонується встановити квоту на експорт пшениці у розмірі 500 тисяч тонн, кукурудзи – 2 тисячі. тонн, ячменю - 200 тисяч тонн, а жита - 1 тисячі тонн.

Як повідомлялося, 7 жовтня міністр аграрної політики Микола Присяжнюк заявив, що уряд доопрацює питання щодо квотування експорту зерна і встановить розміри квот 11 або 13 жовтня.

Раніше міністр фінансів Федір Ярошенко заявив, що Кабінет міністрів ухвалив рішення про введення квот на експорт зерна в обсязі 3,5 млн тонн: 3 млн тонн кукурудзи і 0,5 млн тонн пшениці.

Читайте також:

В Україні подорожчали овочі та вершкове масло

Наступного року гречка в Україні стане рідкістю

Киян обіцяють "завалити" гречкою та цукром

Азарову підсунули картоплю за 3,50 і гречку за 8 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: