Україна вступила до "Сарматії"

На саміті ГУАМ у Вільнюсі представники України підписали низку договорів і провели переговори з актуальних економічних питань.

Лідери країн ГУАМ
Офіційний сайт Президента України
Лідери країн ГУАМ на саміті у Вільнюсі.
Представники державних нафтових компаній Азербайджану, Литви, Грузії, Польщі та України підписали договір про входження в міжнародне підприємство з обмеженою відповідальністю "Сарматія".

Від України договір підписав голова правління ВАТ "Укртранснафта" Ігор Кирюшин, повідомляє кореспондент РБК-Україна. 

Спільне українсько-польське Міжнародне трубопровідне підприємство "Сарматія" було створене 12 липня 2004 року ВАТ "Укртранснафта" і польською компанією PERN Przyazn для забезпечення залучення інвестицій для проектування і будівництва нафтопроводу "Одеса-Броди".

Крім того, представники профільних міністерств Азербайджану, Грузії, Литви, Польщі й України підписали міжвідомчий договір зі співпраці в енергетиці. 

Від України документ підписав перший заступник міністра палива і енергетики Вадим Чупрун.

Учасники саміту також обговорили питання реалізації проекту "Одеса - Броди - Плоцьк - Гданськ". Зокрема, президент України Віктор Ющенко заяивв, що він не бачить серйозних проблем фінансового чи комерційного характеру у реалізації цього проекту.

Про це глава української держави сказав на прес-конференції, присвяченій підписанню угод про енергетичну співпрацю.

За словами Ющенка, сьогодні всі "стали свідками корпоративно-комерційної угоди", згідно з якою держави та компанії будуть реалізовувати здійснення цього проекту. Він зазначив, що, підписавши цю угоду, президенти України, Польщі, Азербайджану, Литви та Грузії передають естафету бізнес-колам на реалізацію цього проекту. 

Ющенко також відзначив, що в наступному році, коли відбудеться наступна зустріч з цього питання, має бути забезпечений графік реалізації робіт на українській території та вирішені питання фінансових ресурсів та технічної участі країн. 

Для України це стратегічний проект, наголосив глава держави, додавши, що реалізація Україною подібних проектів є "найтіснішою формою євроінтеграції". 

Наступний енергетичний саміт ГУАМ має відбутися в Києві у 2008 році. Про це на прес-конференції сказав президент Азербайджану Ільхам Алієв.

За його словами, президенти країн ГУАМ досягли домовленості, що цей саміт відбудеться у 2008 році.
 
Всі президенти-учасники саміту у своїх промовах наголошували на активізації співробітництва в енергетичному секторі і висловлювали сподівання, що воно стане ще більш активним до наступного саміту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: