Україна втратила на спекуляціях із соціальними цінами за газ 53 мільярди доларів – Гройсман

Причиною спекуляцій прем'єр назвав відсутність лічильників у багатьох споживачів.

Щороку Україна втрачає до одного мільярда доларів на спекуляціях із соціальними цінами за газ. А за всі роки незалежності держави ця сума складає 53 млрд доларів.

Такі цифри під час сьогоднішнього засідання уряду назвав прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає УНІАН.

"На населення України списувався за заниженою ціною газ відповідно до нормативів, тому що у багатьох немає лічильників. Цей газ продавався промисловості, бізнесу, на цьому заробляли 300% доходів. Це один мільярд доларів щороку вимивали з цього ринку. А це 1 мільярд доларів, який забрали в українських громадян. Експертне середовище порахувало: 53 мільярди доларів було втрачено", - сказав глава уряду.

Раніше Гройсман пообіцяв, що мільйону споживачів газу вже цього року встановлять лічильники.

Нагадаємо, з 1 травня в Україні почав діяти єдиний тариф на газ для населення та промислових споживачів – 6879 грн за тисячу кубометрів. Пільгову вартість у 3600 грн в опалювальний сезон для власників котлів скасували. Через встановлення нової ціни на газ із 1 липня також зросте вартість теплопостачання та гарячої води.

З 1 травня в Україні знову дорожчає газ

Ціна на природний газ зростає майже удвічі для всіх, виняток зробили для церков.  Можливо, урядовці зважили на Великдень і ще когось  таки побоюються. Водночас, збільшують на 5 з гаком відсотків прожитковий мінімум та мінімальну зарплату і пенсії. Також зникає оподаткування пенсій.  Хоч треба визнати: це далеко не компенсує підвищені витрати людей. 

Як зростуть тарифи на гарячу воду і опалення з першого липня

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, оприлюднила нові тарифи на гарячу воду та опалення у гривнях. У кожної компанії тарифи зростуть по-різному, все залежить від того, яке паливо там використовують для виробництва тепла: газ чи вугілля. Приміром, тарифи на опалення для мешканців столиці зростуть більше, ніж удвічі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: