Україна втратить 17 млрд доларів на обмеженні шкідливих викидів

На зменшення шкідлививх викидів Україні потрібно витратити близько 17 мільярдів доларів.

Виконання директиви № 2001/80/ЄС Європейського парламенту та Ради "Про обмеження викидів деяких забруднюючих повітря речовин від великих установок спалювання" коштуватиме Україні до 16-17 млрд доларів.

Про це повідомив генеральний директор ДП "Регіональні електричні мережі", керівник проекту Міжнародний центр політичних досліджень Ігор Богатирьов під час круглого столу присвяченого готовності України до інтеграції у Європейське енергетичне співтовариство.

"Україна має програму підготовки та проведення моніторингу високозабруднюючих підприємств, вартість яких вона сплачує. Однак між даними існують великі розбіжності. Ці дані, які надають самі підприємства по лабораторним дослідженням, які також проводять самі, а також по дослідженням, які проводить держава. Одна з найбільших проблем виконання директиви 80 - це те, що екологізація теплоенергетики має досить високу загальну вартість. Так, за даними Інституту енергетики Національної академії наук, ця вартість становить від 16-17 млрд дол., за даними НАК "ЕКУ" - від 4-7 млрд дол., за даними Донбаської паливно-енергетичної компанії модернізація підприємств складає 3-4 млрд дол.", - сказав Богатирьов.

Він зазначив, що забезпечення вартості енергетики потребує фактично коштів державного фінансування, а також залучення екологічного аудиту та лабораторних досліджень.

"Інвестиційні потреби галузі, а це декілька міліардів доларів, можуть призвести до підвищення тарифів на електроенергію. Крім того, покращення якості вугілля також вимагає додаткових витрат", - сказав Богатирьов.

Він додав, що наслідки затягування вирішення екологічних проблем призводять до суттєвих негативних наслідків:

"Через шкідливі відходи в Україні щорічно помирає 30 тис. осіб", - підсумував Богатирьов.

Читайте також:

Україна не скоротить викиди парникових газів

Україна продає квоти на викиди парникових газів

Дніпру загрожує забруднення десятками тонн токсинів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: