Україна вже вивезла нового урожаю на 860 мільйонів доларів

З початку липня Україна продала на експорт майже 7,5 мільйонів тонн зерна. Але прибутки через падіння світових цін менші, ніж минулого року.

Виручка зернотрейдерів від експорту українського зерна в поточному маркетинговому році вже становить більше 869 мільйонів доларів.

"З початку липня ми експортували майже 7,5 мільйонів тонн зерна, що майже на 350 тисяч тонн більше, ніж за аналогічний період минулого року", - повідомив заступник міністра агрополітики Іван Демчик.

За його словами, при цьому виручка зернотрейдерів у порівняння з торішньою скоротилася більш, ніж на 40% або на 670 мільйонів доларів. Як пояснив чиновник, скорочення виручки відбулося через падіння цін на світовому ринку.

Раніше Міністерство агрополітіки прогнозувало експорт в 2009/10 маркетинговому році на рівні 17-18 мільйонів тонн. Минулого року Україна увійшла до трійки найбільших експортерів зерна у світі, поставивши на зовнішні ринки близько 25 мільйонів тонн зернових. За оцінками експертів, загальна вартість зерна становила 5 мільярдів доларів.

Читайте також:

Ціни на пшеницю впали до мінімуму з квітня 2007 року

Єгипет визнав українську пшеницю непридатною для споживання

Росія випередила Україну на світовому ринку зерна

Україна, Росія та Казахстан створять зерновий пул

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: