Україна за чотири кризові роки в банківській сфері втратила 40% ВВП – USAID

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Банків поменшало в два рази.

Протягом 2014-2017 років, коли в банківській сфері спостерігалася криза, Україна втратила близько 40% валового внутрішнього продукту. Кількість банків скоротилася вдвічі.

Про це говориться в дослідженні USAID "Лізингова галузь в Україні: тенденції та рекомендації для зростання", пише "Укрінформ".

Навіть у тих банках, що залишилися працювати на ринку, рівень кредитів, що не працюють, сягає більше половини кредитного портфеля (56%), і, наприклад, у "ПриватБанку" він доходить до 80%.

Ці дані USAID наводить як один із низки факторів, що стримують розвиток лізингу в Україні.

"Якщо додати до цього суттєві прогалини в правовій та нормативній базі, проблеми з судовою системою та корупцією, то можна легко зрозуміти, чому ризик у лізинговому бізнесі викликає занепокоєння. Можуть виникати проблеми з вилученням дорогого обладнання (наприклад, створюються перешкоди в доступі на територію, обладнання розукомплековується). Своєю чергою це призводить до судових позовів, в яких лізингодавці мають невеликі шанси на перемогу через високу корумпованість судів", - ідеться в дослідженні.

Тим часом експерти прогнозують стрімке зростання попиту на послуги лізингових компаній в Україні в найближчі 3-5 років.

ВідеоКабмін затвердив проект бюджету на 2019 рік

Кабмін затвердив і направив до парламенту проект бюджету на 2019 рік. Урядові фінансисти прогнозують наступного року зростання ВВП на 3 відсотки, зменшення інфляції до 7-ми відсотків. Мінімальна заробітна плата перевалить за 4 тисячі гривень. У держскарбницю планують назбирати 1,3 трильйона гривень.

Кабмін затвердив проект бюджету на 2019 рік

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції