Україна за крок до енергетичної кризи: закінчується вугілля, а електрику купуватимемо в Росії

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна за крок до енергетичної кризи: закінчується вугілля, а електрику купуватимемо в Росії

Україна опинилася в енергетичній пастці / ТСН.ua

На чотирьох ТЕС вугілля вистачить лише на чотири дні.

На початку грудня Україна опинилася за крок до грандіозної енергетичної катастрофи – не вистачає газу та вугілля. А через це в оселях багатоповерхівок не такі вже й теплі батареї, а по всій Україні почали масово вимикати світло – аби енергетична система взагалі витримала навантаження.

"Об'єднана енергосистема України продовжує працювати в складних умовах, що викликані дефіцитом вугілля, руйнуванням електричних мереж та  транспортної інфраструктури внаслідок терористичних дій у Донецькій і Луганській областях,  високою аварійністю енергоблоків електростанцій. Станом на 2 грудня в аварійних ремонтах перебувають 22 блоки теплових (ТЕС) та атомних (АЕС) електростанцій (близько 30% наявного обладнання) із сумарною потужністю 5930 МВт", - ідеться в повідомленні "Укренерго".

Запаси вугілля на складах ТЕС становлять 1 млн 345 тис. тонн. За першу добу грудня зі складів спрацьовано 30,8 тис. тонн вугілля. Особливо напружений стан паливозабезпечення склався на Зміївській, Вуглегірській, Луганській, Придніпровській, Криворізькій ТЕС, де запаси вугілля забезпечать роботу до чотирьох діб.

Споживання електроенергії по областях значно перевищує встановлені ліміти електроспоживання. Перевищення встановлених лімітів споживання за першу добу грудня сягають по окремих областях до 50% по електроенергії та понад 70% по потужності (АР Крим - 51,94% - по електроенергії, 75,67% - по потужності, Луганська область - 19,2% та 28,22% відповідно).

Через морози по всій країні електроспоживання збільшилося в порівнянні з груднем минулого року на 11%.

"Для покриття добових графіків навантаження залучено всю наявну генеруючу потужність. Однак дефіцит потужності в об'єднаній енергосистемі України складає 3000-3500 МВт. Застосування 1-2 грудня 2014 року аварійних графіків відключення дозволило частково стабілізувати добову ситуацію та попередити технологічні порушення в енергосистемі України", - наголошують в "Укренерго".

Тим часом стало відомо, що Україна купуватиме електрику в Росії та возитиме вугілля з окупованого Донбасу. Зокрема, Міненерговугілля хоче вивезти близько 2 млн тонн вугілля із складів державної компанії "Вугілля України", що розташовані в зоні АТО. Про це заявив новопризначений міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

"Приблизно два мільйони тонн вугілля, що перебуває на складах держкомпанії "Вугілля України", яке в принципі можна вивезти із зони АТО. Мова не про купівлю вугілля у терористів. Це вугілля України і вугілля на українських шахтах. Щойно з'явиться можливість вивозити його через Дебальцеве, я впевнений, що проблема буде вирішуватися", - цитує Демчишина УНІАН.

Крім того, Демчишин переконаний, що потрібно почати купувати електроенергію в Росії, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я знаю, що ведуться переговори з імпорту електроенергії. Я можу з упевненістю сказати, що, як мінімум, у такій складній ситуації для збалансування енергосистеми – це необхідний крок, яким би він не був політично складним, але це необхідний крок", - наголосив Демчишин.

Тим часом ЗМІ повідомляють, що через кілька років Україна матиме змогу через Європу купувати американський газ.

Глава Міненерго запевнив, що аварія на Запорізькій АЕС не несе небезпеки

Глава Міненерго запевнив, що аварія на Запорізькій АЕС не несе небезпеки

Наступна публікація