Україні загрожує повернення до списку найкорумпованіших країн світу

Україна повенеться у чорний список FATF, якщо до травня парламент не прийме два закони, спрямовані на боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.

FATF помістила Україну до списку держав, що мають у законодавстві недоліки, які стосуються боротьби з брудними грошима.

У Держфінмоніторингу побоюються, що Україну повернуть до чорного списку FATF, якщо до травня парламент не прийме два закони, спрямовані на боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Депутати обіцяють вчасно проголосувати за ці документи.

Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) виконала вимогу країн G20, які в жовтні 2009 року наполягли на формуванні до кінця лютого 2010 нового чорного списку держав, які представляють ризик для світової фінансової системи. У новий список FATF включила три категорії країн, які не співпрацюють у протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму, повідомив Росфінмоніторинг.

У першу категорію включено Іран, проти якого FATF закликала застосовувати контрзаходи для захисту від ризиків відмивання грошей. У другій категорії - Ангола, КНДР, Еквадор та Ефіопія, які до лютого 2010 року не підготували плани щодо усунення значних недоліків у національних системах протидії відмиванню грошей. У третій - країни, які до лютого не усунути законодавчі прогалини, що не дозволяють своєчасно припиняти злочинну діяльність: Пакистан, Туркменія, Сан-Томе і Прінсіпі. З моніторингу FATF знято Узбекистан.

Україна до лютого також повинна була посилити фінансовий моніторинг, однак необхідні закони так і не прийняла. У Кабінеті міністрів ще в грудні попереджали, що FATF обов'язково внесе країну в чорний список, з якого виключила її в 2004 році. Втім, FATF помістила Україну до списку держав, що мають недоліки в режимі фінансового моніторингу та які висловили намір їх усунути. Компанію їй склали ще 19 країн: Азербайджан, Антигуа і Барбуда, Болівія, Греція, Індонезія, Ємен, Катар, Кенія, Марокко, М'янма, Непал, Нігерія, Парагвай, Сирія, Судан, Таїланд, Тринідад і Тобаго, Туреччина і Шрі-Ланка . Раніше цей перелік охоплював 30 держав.

У Держфінмоніторингу побоюються, що Україна може потрапити в чорний список на початку літа. "У травні ми повинні відзвітувати перед FATF про виконання наших зобов'язань. Нам необхідно прийняти два законопроекти. Перший - про боротьбу з відмиванням грошей - вже було прийнято Верховною радою, але потім його необґрунтовано ветував президент. Другий - про боротьбу з тероризмом, хоча у нас тероризму немає, - сказав заступник голови Держфінмоніторингу Станіслав Клюшке. - Якщо ми не приймемо ці документи, у червні Україну внесуть до чорного списку FATF".

Законопроект № 3062, що розширює перелік компаній, які повинні повідомляти в Держфінмоніторинг про великі і сумнівні фінансові операції, було прийнято 6 листопада 2009 року. Але 8 грудня минулого року президент ветував закон. 21 січня депутати не змогли подолати вето і скерували закон на доопрацювання, 18 лютого його розгляд знову було перенесено. Законопроект № 5290 щодо посилення контролю за фінансуванням тероризму запропоновано в жовтні 2009 року, і до цього часу парламент його не розглядав.

Народні депутати вважають, що обидва документи незабаром буде прийнято і санкцій FATF не буде.

Нагадаємо, з метою кардинального поліпшення ситуації у сфері боротьби з корупцією в Україні Віктором Януковичем створено Національний антикорупційний комітет.

Читайте також:

Ющенка звинуватили в порушенні антикорупційних зобов'язань України

Янукович створив антикорупційний комітет

За рік кризи в Україні хабарі зросли в 10 разів

Рада не дозволила провокувати хабарників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: