Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна закупила автобуси у російського холдингу, який виготовляє військову техніку

Розкрити схему допомогли волонтери.

Придбані за бюджетні кошти шкільні автобуси ПАЗ "Мрія" - виявилися російськими, йдеться у ТСН.16:45.

Ці автобуси в документах вказані, як "машини вітчизняного виробництва". Насправді - їх готовими завозять із країни-агресора. А в Харкові їх лише переобладнують на шкільні.

За розкриття схеми взялися волонтери. Уже відомо про 65 придбаних автобусів за 78 мільйонів гривень.

Як пояснили ТСН у Міністерстві освіти, законодавство не забороняє придбання російського транспорту для українських шкіл.

"Законодавство дає однакові права резидентам і нерезидентам. Тому треба вносити зміни. Єдине, що міністерство може зробити – ми рекомендуємо надавати перевагу вітчизняним виробникам", - повідомляє керівник відділу Інституту модернізації змісту освіту у МОН Галина Наконечна.

Утім, активісти вже звернулися в СБУ та Раду національної безпеки з вимогою припинити торги. Адже компанія ПАЗ входить у великий холдинг, який, до того ж, виготовляє військову техніку для російської армії.

"Ситуація на сьогоднішній день виходить досить банальна і аморальна, коли люди у нас, молоді хлопці гинуть на Сході України від зброї РФ, на сьогоднішній день наша держава закуповує за бюджетні кошти товари російського походження", - каже юрист Михайло Барський.

Повну версію розслідування журналіста ТСН Івана Гребенюка дивіться в вечірньому випуску ТСН о 19.30 на каналі 1+1 та онлайн на нашому сайті

Відео Тендерний скандал: придбані за бюджетні кошти шкільні автобуси виявилися російськими

Залиште свій коментар

Вибір редакції