Україна залучить рекордну суму на модернізацію ГТС

Мінпаливенерго планує витратити 6,5 млрд доларів на реконструкцію лінійної частини газопроводів до 2018 року.

Міністерство палива та енергетики має намір залучити 6,5 млрд доларів на реалізацію інвестиційних проектів з модернізації газотранспортної системи (ГТС) України до 2018 року, повідомили в прес-службі Мінпаливенерго.

У повідомленні наголошується, що ці кошти підуть на реконструкцію лінійної частини газопроводів, реконструкцію і технічне переоснащення компресорних, газорозподільних та газовимірювальних станцій, а також на технічне переоснащення підземних сховищ газу (ПСГ).

"Інвестиційні проекти з модернізації української ГТС спрямовані на підвищення надійності транспортування природного газу європейським споживачам, зменшення витрат паливного газу і впливу на навколишнє середовище, а також підтримання проектних параметрів основних магістральних газопроводів", - наголошується в повідомленні.

Зокрема, на модернізацію і реконструкцію газопроводу "Союз" планується залучити 2,4 млрд доларів, газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород" - 1,3 млрд доларів, газопроводу "Єлець-Кременчук-Кривий Ріг-Ізмаїл" - 1,5 млрд доларів, газопроводу "Прогрес" - 871 млн доларів.

Разом з тим, на модернізацію і реконструкцію Більче-Волицько-Угерського ПСГ необхідно залучити 223 млн дол, Богородчанського ПСГ - 202 млн дол.

При цьому наголошується, що реалізацію цих проектів передбачається здійснити в 2010-2018 рр..

Крім того, протягом 2010-2012 рр.. запланована модернізація компресорних станцій Ужгород, Берегове, Текове і Орлівка, на реконструкцію яких необхідно залучити 95 млн дол.

Нагадаємо, що глава уряду Микола Азаров раніше заявляв, що Україна і Європейський Союз розроблять до осені цього року спільну програму модернізації української газотранспортної системи.

Читайте також:

Янукович запропонував Росії разом будувати нові газогони

МЗС: Україна більше не матиме газової залежності від Росії

Янукович запропонував Росії і ЄС побудувати новий газопровід через Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: