Україна запаслася газом на всю зиму

Всього до українських підземних сховищ газу зараз закачано 25,5 млрд кубометрів газу.

Україна закачала достатньо газу до підземних газових сховищ (ПСГ) для забезпечення країни і транзиту газу до Європи і може припинити подальше закачування. Про це прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила на прес-конференції.

За її словами, всього до українських підземних сховищ газу зараз закачано 25,5 млрд кубометрів газу.

"Ми можемо припинити закачування газу в підземні сховища… Нам досить, щоб пройти осінньо-зимовий період, забезпечити нашу країну газом і забезпечити транзит газу до Європи", - сказала прем'єр.

Глава уряду також повідомила, що НАК "Нафтогаз України" заплатив за закачаний у серпні російський газ 667 млн доларів без залучення кредитних ресурсів.

"Розрахунок був проведений без залучення кредитних ресурсів", - наголосила Тимошенко, додавши, що в серпні був закачаний "рекордний обсяг у 3,5 млрд кубометрів газу".

Прем’єр-міністр додала, що тарифи на транзит російського газу через територію України в 2010 році зростуть на 50-80%.

За її словами, ціна на транзит газу, як і на його закачування, згідно із підписаним контрактом, має встановлюватися щоквартально. "Ціна, як на транзит російського газу через територію України, як плата Україні за транзит, буде встановлюватися по формулі. І на базі цієї формули без будь-яких додаткових підписань ціна на транзит буде значно вищою по різним оцінкам від 50% до 80% вище, ніж сьогодні", - заявила Тимошенко.

Читайте також:

"Нафтогаз" розрахувався з Москвою за серпневий газ

Україна сподівається купувати туркменський газ в обхід Росії

"Газпром" розповів, скільки платитиме Україні за транзит газу

Росія дозволила Україні не платити за замовлені обсяги газу

ВідеоТимошенко про запаси газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: