Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна запропонує МВФ нову формулу розрахунку за газ, щоб уникнути значного зростання цін - Reuters

Згідно з цією формулою ціна залишиться незмінною до липня 2018 року.

Україна наступного тижня запропонує Міжнародному валютному фонду нову формулу розрахунку ціни на газ для населення.

Згідно з цією формулою ціна залишиться незмінною до липня 2018 року, пише Reuters з посиланням на джерела.

Якщо під час зустрічі у Вашингтоні міністр фінансів України Олександр Данилюк і представники МВФ не дійдуть згоди, то, за даними агентства, в України буде два варіанти: перший - виконувати вимоги Фонду.

Другий варіант, як сказав співрозмовник агентства, буде "сказати, що ми можемо жити без МВФ", прийняти політичне рішення і не звертати увагу на співпрацю з Фондом.

Відео МВФ збирається повернутися до питання виділення траншу Україні

Стале ціноутворення на газ і реформа пенсійної системи є одними з умов виділення Україні довгострокового кредитного траншу від МВФ в розмірі 17,5 млрд доларів.

Згідно з новою пропозицією українського уряду, ціна на газ зросте на 4,8%, підвищення ж, пропоноване в рамках співпраці з МВФ, становить 17,6%. Таким чином, нова формула, яку українська сторона збирається запропонувати МВФ, дозволить уникнути зростання цін на газ на 15%.

Нагадаємо, раніше уряд відтермінував оприлюднення ціни на газ для населення на рівні імпортного паритету в період від 1 жовтня 2017 року до 31 березня 2018-го. Це означає, що в Україні продовжує діяти поки що стара вартість (її кінцевий показник для побутових споживачів - 6957,90 грн за тисячу кубометрів).

Як повідомлялося, відповідно до методики визначення вартості газу імпортного паритету, встановленою постановою №187 від 22 березня 2017-го, від 1 жовтня 2017-го ціна на газ для населення і ТКЕ повинна була б зрости на 17,6%. Цей механізм був узгоджений із МВФ на початку поточного року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції