Україна запропонує Росії альтернативу "Південному потоку"

Україна готова не тільки забезпечити повне транспортування всього обсягу газу, а запровадити на це спеціальний тариф.

Україна має намір використати розбіжності між Росією і Туреччиною з приводу будівництва газопроводу South Stream ("Південний потік"), щоб пустити російський і середньоазіатський газ територією своєї країни, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Украину бьет потоком".

Як розповіло джерело в Мінпаливенерго, до Стамбулу, де відбудуться переговори між прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним та його турецьким колегою Реджепом Ердоганом, вилетів міністр палива і енергетики Юрій Бойко.

Україна має намір запропонувати російським колегам альтернативний проект South Stream. Зокрема, за словами співрозмовника в Мінпаливенерго, Україна готова не тільки забезпечити повне транспортування всього обсягу газу, на який розрахований газопровід (63 млрд. кубометрів), а й розпочати переговори про запровадження спеціального тарифу на транспортування цих обсягів газу.

Україна принципово згодна на зниження транзитних ставок на цей газ по своїй території.

"Якщо переговори між Росією і Туреччиною зайдуть у глухий кут, що цілком імовірно, враховуючи відносини Туреччини та Азербайджану, ми готові запропонувати Москві альтернативу", - заявив співрозмовник.

"Зараз Україна може прокачувати в балканському напрямку 35-40 млрд кубометрів газу на рік, але цей обсяг може бути збільшений до 60 млрд кубометрів за півтора-два роки - на це необхідно 4-5 млрд доларів", - заявило джерело в Мінпаливенерго.

Високопоставлене джерело в уряді Росії розповіло, що Москва передала Туреччині результати досліджень морського дна Чорного моря з метою вибору маршруту для прокладки газопроводу South Stream.

"Зараз чекаємо відповідних кроків з турецького боку", - додав співрозмовник.

Крім того, на переговорах буде розглянуто питання будівництва нафтопроводу Самсун-Джейхан, у відношенні якого Москва поки не визначилася. Траса нафтопроводу Самсун-Джейхан проходить з півночі на південь Туреччини в обхід протоки Босфор і Дарданелли.

За інформацією видання, позиція учасників переговорів з боку Росії щодо нафтопроводу Самсун-Джейхан напряму залежить від рішення Туреччини з прокладання в її водах газопроводу South Stream.

Якщо воно буде позитивним, Москва підтримає потрібний Анкарі проект. Путін активно лобіює South Stream, домагається того, щоб весь газ із Закавказзя і Середньої Азії надходив у ЄС саме по цій трубі, а не по трубопроводу Nabucco.

Читайте також:

"Газпром" максимально заповнить газопровід в обхід України

Російські ЗМІ: Україна може стати учасником "Південного потоку"

Росія офіційно запустила будівництво газопроводу в обхід України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: