Україна завершить рік із рівнем інфляції 14%

Можливий рівень інфляції на наступний рік має скласти близько 14-15%.

Україна завершить рік із рівнем інфляції приблизно 13-14%. Такий прогноз дав 28 грудня в інтерв’ю журналістам перший заступник глави Секретаріату президента України – представник президента України в Кабінеті міністрів України Олександр Шлапак.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

За словами Шлапака, підсумовуючи рік, можна говорити, що інфляційний показник фактично збігатиметься з тими прогнозами, які фахівці Секретаріату президента робили на початку 2009 року.

Говорячи про можливий рівень інфляції на наступний рік, Шлапак зазначив, що за прогнозами він також має скласти близько 14-15%. "Дай Боже, щоб ми наступний рік отримали інфляцію на рівні 14-15%", – зазначив він, додавши, що, вочевидь, Україні в 2010 році не вдасться утримати інфляцію в однозначному показнику.

Крім того, Шлапак висловив переконання, що, очевидно, наступного року ми будемо змушені піти на лібералізацію цін у газовому, енергетичному та комунальному секторах. Вочевидь, зазначив він, утримувати тарифи на зокрема тепло- та водопостачання лише в столиці на рівні 40% від собівартості далі не можна. "Це абсурд. Рано чи пізно треба закінчувати. Ми довго так не утримаємося", – сказав Шлапак. Він, зокрема, нагадав, що лише Київ у 2009 році заборгував НАК "Нафтогаз України" 2 мільярди гривень.

Шлапак зазначив, що лібералізація тарифів у згаданих секторах, схоже, призведе до сплеску інфляції. Однак, якщо влада поставить собі чітку мету утримати цей показник на рівні 14-15%, то це є реальним, додав він.

Читайте також:

Уряд обіцяє ріст ВВП до 3,7% в 2010 році

В Україні найбільше подорожчали продукти і послуги ЖКГ

Ціни в Україні з початку року зросли більш, ніж на 11%

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: