Україна зайняла перше місце у світі по експорту ячменю

У сезоні-2009/10 Україна утрималася на третьому місці в рейтингу провідних світових експортерів зерна разом з Росією - своїм основним конкурентом на світовому ринку.

Україна міцно утримує лідерство у світі по експорту ячменю, майже удвічі випереджаючи найближчий переслідувач - Австралію, а Росія - третє місце у світі по експорту пшениці, знаходячись між Євросоюзом і Австралією.

У сезоні-2009/10 Україна утрималася на третьому місці в рейтингу провідних світових експортерів зерна разом з Росією - своїм основним конкурентом на світовому ринку. Про це повідомили в прес-службі Української аграрної конфедерації.

"За минулий маркетинговий рік Україна і Росія експортували по 21,2 млн тонн зерна", - відмічає генеральний директор УАК Сергій Стоянов.

За даними УАК, в сезоні-2009/10 Україна експортувала 9,3 млн тонн пшениці, ячменю - 6,2 млн тонн, кукурудзи - 5,3 млн тонн, 0,4 млн тонн - порівну гороху і гречки.

Росія експортувала 18 млн тонн пшениці, 2,8 млн тонн ячменю і 0,4 млн тонн кукурудзи.

На четверте місце, за даними FAS USDA, з відставанням від призерів на 1,8 млн тонн претендує Аргентина з експортом 19,4 млн тонн зерна, у тому числі 13 млн тонн кукурудзи, 4 млн тонн пшениці, 1,2 млн тонн сорго і по 0,6 млн тонн ячменю і рису.

На п'яте - Австралія - всього 18,9 млн тонн, у тому числі 14,5 млн тонн пшениці, 3,4 млн тонн ячменю, 0,8 млн тонн сорго і 0,2 млн тонн вівса.

Перші місця традиційно зайняли США, що поставили, за їх же даними, на зовнішні ринки 81 млн тонн зерна, у тому числі 49,5 млн тонн кукурудзи, 23,5 млн тонн пшениці, 4,3 млн тонн сорго і 3,3 млн тонн рису, а також ЄС-27 з результатом 24 млн тонн., з них - 21 млн тонн пшениці, 1,4 млн тонн ячменю, 1,3 млн тонн кукурудзи, 0,2 млн тонн вівса.

Як повідомлялося, в України є шанс посилити свої позиції на світовому ринку зерна. Посуха по всьому світу спровокувала різкий ріст вартості зернових - на минулому тижні на товарній біржі Чикаго ціни на них досягли максимуму за останні 13 місяців. Українським компаніям стало украй вигідно експортувати пшеницю - її ціна у світі складає понад 200 доларів/т, тоді як в Україні доки трохи більше 150 доларів/т.

Читайте також:

Янукович доручив закупити до Аграрного фонду 4,5 млн тон зернових

Уряд випустить облігації на 5 млрд гривень для закупівлі зернових

Україна має намір експортувати більше 16 мільйонів тон зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: