Україна зберегла місце в топ-3 "житниць Європи" – віцепрем'єр

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За останній рік вдалося збільшити обсяги експорту на третину.

За підсумками грудня 2018 – листопада 2019 року Україна залишається на третьому місці серед постачальників сільськогосподарських продуктів до Європейського Союзу. Обсяг проданих до країн континентальної спільноти товарів склав 7,3 млрд євро.

Згідно з моніторинговим звітом Єврокомісії, більше вторгували тільки дві країни: США (12 млрд євро) та Бразилія (11,7 млрд євро). Україна наростила експорт на 36%. Четверту сходинку посів Китай із 6,1 млрд євро.

Фотогалерея Аграрії протестують проти податкових змін та масово перекривають дороги по всій Україні (9 фото)

За словами віцепремʼєра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби, найбільшу динаміку мають саме експорт продукції аграрної та харчової промисловості. "Наші партнери з ЄС зазначають в своїх звітах, що на відміну від світового ринку свіжих продуктів, де Україна лише починає формувати свою репутацію, перероблені фрукти та овочі вже давно стали "сильною стороною" країни у всьому світі", - зауважив він.

Мінекономіки підрахувало, що найбільший приріст експорту в 2019 році продемонстрували капуста (+2001,9%), свинячий жир та жир птиці (+409%), ячмінь (+204,8%), овес (+125,5%), яйця (+229,8%), соєва олія (+165,8%), коренеплоди (+115,8%), а серед товарів з більшою доданою вартістю - молюски (заморожені, копчені і т.п. - +389,5%); варення, джеми, желе, мармелади (+226%); молочні продукти (маслянка, вершки, йогурти, кефіри, згущене молоко тощо + 203,3%); екстракти, есенції, концентрати кави, чаю, цикорію (+377,5%).

"Серед харчового експорту ми продаємо далеко не лише зернові чи овочі і фрукти. Росте частка продукції з доданою вартістю. З впевненістю можна сказати, що Україна одна з країн, що вже годує ЄС", - зазначив Кулеба. "Той, хто хоче, знаходить можливості для виходу на ринки ЄС, хто не хоче, розповідає байки про те, що "нас там не чекають з нашою продукцією". Статистика демонструє постійний позитивний тренд і свідчить про одне: наша продукція дуже затребувана, а експортувати до ЄС – вигідно", - наголосив він.

Відео Як вибрати якісні яйця - експерт з якості продуктів Оксана Прокопенко

Яйця – продукт, який вживають у кожній родині мало не щодня. Здавалось, хіба складно обрати яйця? Але і тут є свої секрети. Як обрати корисний і безпечний продукт, розкаже експерт з якості продуктів Оксана Прокопенко.    

Як вибрати якісні яйця -  експерт з якості продуктів Оксана Прокопенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції