Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна збільшила на понад третину аграрний експорт до Євросоюзу

Водночас зріс і імпорт товарів з європейських країн до України.

Протягом 2017 року Україна експортувала до країн ЄС продуктів на 5,8 млрд доларів.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, повідомили у прес-службі Мінагрополітики.

"Уже декілька років поспіль країни ЄС посідають друге місце в регіональній структурі нашого аграрного та харчового експорту. Дуже рада зазначити, що за підсумками 2017 року, експорт наших аграрних та харчових продуктів до європейських країн зріс на 37,1%, або майже на $1,6 млрд та склав $5,8 млрд. Для мене особисто дані показники означають, що Угода про ЗВТ між Україною та ЄС ефективно працює та дає свої результати для нашого аграрного сектору. Окрім того, зростання обсягів експорту до країн ЄС є ознакою успішної переорієнтації більшості наших аграрних експортерів на нові ринки після втрати ринку РФ",- наголосила вона.

За словами Трофімцевої, головними продуктами, які Україна постачала до ЄС минулоріч, є зернові злаки – 1,7 млрд дол., олія – 1,4 млрд дол., насіння олійних культур – 1,1 млрд дол.

"Окрім цього, зростання нашого експорту за 2017 рік до країн ЄС також відбулось за рахунок збільшення постачання нішевих, перероблених та готових харчових продуктів. Наприклад, експорт м’яса птиці збільшився в 2017 році порівняно з 2016 на $64,9 млн, продуктів з борошна та крупи – на $32,4 млн, соків – на $28,3 млн, меду – на $25,5 млн, кондитерських виробів - на $15,4 млн, масла вершкового – на $11,7 млн",- уточнила заступник міністра з питань євроінтеграції, додавши, що найбільше експортується українських товарів до Нідерландів (18%), Іспанії (14,3%), Польщі (13,2%), Італії (12%) та Німеччини (10,5%).

Водночас у міністерстві розповіли, що Україна за минулий рік імпортувала європейських агротоварів на 17,2% більше, ніж 2016 року.

"Загалом імпорт становив $2,3 млрд. А основними товарами нашого імпорту були тютюн та вироби з нього, шоколад та продукти з какао-бобів, корми для тварин, алкогольна продукція та різні інші харчові товари", - резюмувала Трофімцева.

Зауважимо, за підсумками 2017 року зовнішньоторговельний обіг аграрною та харчовою продукцією між Україною та країнами Європи збільшився на 30,8%, або $1,9 млрд, та становив $8,1 млрд.

Нагадаємо, 2017 року Україна значно збільшила обсяги експорту українського сиру, молочної сироватки й згущеного молока. А за обсягами постачання вершкового масла до Європейського Союзу взагалі посіла друге місце у світі, на першому – Нова Зеландія.

Залиште свій коментар

Вибір редакції