Україна збільшила обсяги аграрного експорту. У Мінагрополітики назвали найбільших імпортерів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українські аграрії наторгували на 11,5 млрд доларів.

За січень-серпень 2018 року зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу досяг 15 млрд доларів, з яких експорт продукції аграрного сектору становить 11,5 млрд доларів або 37,3% від загального експорту України.

Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

"Український агроекспорт зріс на $65,6 млн, порівнюючи з аналогічним періодом 2017 року, та становить $11,5 млрд. Зростання показників відбулося за рахунок таких товарних позицій, як: насіння ріпаку, пшениця, м’ясо та субпродукти домашньої птиці, яйця, горіхи, вершкове масло, шоколад та інші товари",- повідомила Ольга Трофімцева.

За її словами, серед лідерів експорту українських аграрних та харчових товарів залишаються зернові культури, а це 36,6% від загального аграрного експорту, олії – 25,1%, та насіння олійних культур – 9,4%. Ключовими покупцями в регіональній структурі експорту є країни Азії – з часткою 43,6%, Європейського Союзу - 31,4% та Африки - 13,3%.

За вказаний період експорт сільськогосподарської продукції до країн Азії збільшився на 259,1 млн доларів та склав 5,04 млрд доларів порівняно з відповідним періодом 2017 року.

"Перше місце серед ключових країн-імпортерів нашої продукції займає Індія, до ринку якої було поставлено українських харчових продуктів на суму $1,3 млрд. Друге місце посів Китай - $698,8 млн, третє – Єгипет на суму $685,5 млн", - зазначила Трофімцева.

Вона додала, що у п’ятірку найбільших імпортерів української продукції також входять Нідерланди – $671,9 млн та Іспанія – $551,3 млн.

Нагадаємо, раніше сімейні фермерські господарства отримали пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску. За відповідні зміни до Податкового кодексу проголосував український парламент.

ВідеоІндики, племенні корови та гігантські кролі. У Кропивницькому триває аграрний фестиваль

Аграрною столицею України на чотири дні став Кропивницький. Десятки тисяч гостей, вщерть заповнені готелі, на вулицях тільки й мови про комбайни, врожаї і племінних тварин. Про найбільше українське агро-паті – дивіться у сюжеті.

Індики, племенні корови та гігантські кролі. У Кропивницькому триває аграрний фестиваль

Залиште свій коментар

Вибір редакції