Україна збільшує видобуток нетрадиційних видів газу

Розробка шахтного метану і горючих сланців набирає популярністі в Україні. Мінпаливенерго говорить про великі поклади альтернативного газу на сході та в центрі країни.

В Україні з року в рік збільшується видобуток нетрадиційних видів газу. Видобуток шахтного метану минулого року виросла на третину, а кількість компаній, що його використовують, за останні три роки подвоїлося.

Крім того, наступного року в Україні почнеться промислова розробка родовищ сланцевої нафти і газу. Учасники ринку відмічають, що до видобутку нетрадиційного газу можна залучити великих інвесторів, але для цього треба ввести податкові пільги, пише "КоммерсантЪ-Україна".

За останні три роки кількість шахт, на яких були впроваджені проекти по дегазації і здобичі шахтного метану, виросла удвічі - до 62. У 2010 році Україна добуде 80 млн кубометрів шахтного метану, що на третину більше, ніж у минулому. "А це усього 4% від загального газовиділення, тобто в 4-5 разів нижче за європейські показники видобутку ",- відзначили в Мінпаливенерго.

Найбільш перспективними об'єктами для промислової розробки ресурсів шахтного метану в Україні є 29 шахт Донецького басейну, де річні об'єми видобутку вугілля перевищують 250 тис. т, питомий зміст метану в ньому більше 20 кубометрів на тонну, а запасів вистачає для експлуатації шахт не менше десяти років, розповідають в прес-службі Мінприроди. За даними міністерства, найбільші проекти по утилізації і використанню шахтного метану сьогодні здійснюються на шахтах "Комсомолець Донбасу", "Краснодонвугілля" і шахті ім. Засядько. Усі вони використовують механізми Кіотського протоколу.

За даними Мінприроди, Україна входить в п'ятірку найбільших країн світу по запасах сланцевого газу. Найбільш перспективна територія - східна частина країни, зокрема Дніпровсько-донецька впадина. Прогнозні ресурси газу оцінені в 1,4 трлн кубометрів. Крім того, за даними Мінпаливенерго, на межі Кіровоградської і Черкаської областей ще в 90-і роки було відкрито одне з найбільших у світі родовищ горючих сланців - Бовтишське (запаси досягають 3,8 млрд т). Ліцензію на геологічне дослідження цього родовища кілька років тому отримала естонська Viru Keemia Grupp AS, яка наступного року планує приступити до промислового видобутку сланцевої нафти і газу.

У Мінпаливенерго сподіваються, що оживити видобуток сланцевого газу можна буде за рахунок залучення НАК "Нафтогаз України". У міністерстві вважають, що необхідно провести інвентаризацію усіх родовищ, видати ліцензії на їх розробку НАК і придбати відповідні технології.

Читайте також:

Україна має найбільші в Європі запаси сланцевого газу

У світі виникла мода на український сланцевий газ

"Газпром": якщо у вас є сланцевий газ, то ми до вас ідемо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: