Україна зібрала вже більше половини врожаю зерна

Найкращий результат по збору врожаю зерна на сьогоднішній день показує Одеська область.

Українські аграрії обмолотили вже більше 10,1 мільйонів гектарів полів. Зібрано понад 30 мільйонів тонн зерна при середній врожайності 29,9 ц/га. Співвідношення продовольчої пшениці до фуражної складає в середньому 60% до 40%, повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

За словами керівника Мінагропрому таких показників раніше вдавалося досягти тільки в 1990 і 2008 роках.

Найрезультативнішою областю, на даний час, є Одеська, де намолочено 2,6 млн тонн. Далі йдуть Миколаївська і Херсонська (по 2,2 млн тонн), Запорізька, Дніпропетровська, Харківська та Вінницька (по 2 млн тонн), Донецька, Кіровоградська, Полтавська області і АР Крим (1,5-1,9 млн тонн). Мільйонного рубежу досягли Київська і Черкаська області.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики і продовольства підвищило прогноз урожаю зерна на 8,5%, або 4 млн тонн до 51 млн тонн.

За прогнозами президента Української зернової асоціації (УЗА) Володимира Клименка, у наступному маркетинговому сезоні (2011-2012 роки) Україна експортує близько 20 млн тонн зернових.

Як повідомлялось, 19 травня Україна на період до 1 січня 2012 року ввела мито на експорт пшениці (9%, але не менше 17 євро за тонну), кукурудзи (12%, але не менше 20 євро за тонну) і ячменю (14%, але не менше 23 євро за тонну).

Читайте також:

Україна експортує половину врожаю зерна

Мінагропром покращив прогнози врожаю зернових

Українські аграрії втратять 6 мільярдів через мито на експорт зерна

Мінагропром хоче скасувати експортні мита на зерно

Аграріям рекомендують не поспішати продавати зерно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: