Україна знайшла нафту в Єгипті і розпочала видобуток

Україна розпочала видобуток нафти в Єгипті.

Україна вже видобула в Єгипті 100 тисяч тонн нафти, а в наступному 2012 року видобуток становитиме 1 мільйон тонн.

Про це заявив  сьогодні міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко на прес-конференції в Донецьку.

"Дуже мало пишуть в пресі про те, що ми робимо за кордоном для того, щоб видобути нафту там. Особливо це актуально в умовах сьогоднішнього різкого зростання цін на нафту", - сказав міністр.

Він повідомив, що в Єгипті Україна вже почала промисловий видобуток нафти. "Адже ми вже почали промисловий видобуток нафти в Єгипті, і наступного року ми вийдемо на видобуток приблизно мільйона тонн і постачання її в нашу країну, - розповів Бойко. - Цю програму ми готували з 2006 року. Водночас, коли ми були в опозиції, вона була практично зупинена, потім ми її реанімували. Але, ця програма діє, і перші 100 тисяч тонн ми вже видобули там, вони вже перебувають там, і ми їх плануємо вивезти. Власне кажучи, ми б її вивезли, коли б не революція в Єгипті".

Міністр ще раз запевнив, що в Україні сьогодні "є за всіма напрямами програми уряду, які дозволяють підвищувати енергетичну безпеку нашої країни".

Нагадаємо, 13 грудня 2006 року між Арабською Республікою Єгипет, Єгипетською Генеральною Нафтовою Корпорацією і НАК "Нафтогаз України" було укладено Концесійну угоду на проведення нафтової розвідки і розробки запасів вуглеводнів східного блоку Алам Ель Шавіш Іст (Alam El-Shawish East) у Західній Пустелі АРЄ загальною площею 994 кв. км. Згідно з умовами Концесійної угоди період геологорозвідувальних робіт триватиме до 13 грудня 2011 року.

За час реалізації проекту компанією пробурено 12 пошукових і 2 розвідувальних свердловини. Відкрито 5 родовищ вуглеводнів. Сумарні видобувні запаси нафти і газу на трьох родовищах оцінюються в 10 мільйонів тонн умовного палива. Здійснюється оцінка запасів на двох інших родовищах.

Читайте також:

Кабмін дозволив заправкам підвищити ціни на бензин

Завершення конфлікту у Лівії не здешевить нафту

Лівійська опозиція вже торгує нафтою

Імпортери нафтопродуктів судяться з Мінекономіки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: