Україна пообіцяла не шантажувати Росію і Європу транзитом газу

Україна не використовуватиме транзит газу як шантаж у відносинах з Росією і Європейським Союзом. Усі питання вирішуватимуться шляхом переговорів.

Нинішня влада України не збирається шантажувати російських або європейських партнерів за допомогою транзиту газу.

Про це заявив глава МЗС України Костянтин Грищенко на спільній прес-конференції з головою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

"Основна гарантія полягає в тому, що у нас зараз зовсім інші політичні відносини. Ми не створюємо проблем, ми не шантажуємо наших російських або європейських партнерів. Політична сила, яка перебуває при владі в Україні, усвідомлює відповідальність у цьому і перед власним народом, який ні в якому разі не повинен мерзнути, і перед Європою, і перед нашими російськими партнерами. Ми будемо вирішувати всі питання шляхом переговорів у дуже позитивній дискусії", - сказав він.

У січні-липні 2010 року транзит природного газу по території України збільшився на 20,7%, в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року, а транзит нафти скоротився на 33,2%, повідомили в Державному комітеті статистики.

При цьому в Держкомстаті підрахували, що загальне транспортування газу по газотранспортній системі України в січні-липні збільшилося на 19,7%, а нафти - скоротилося на 23,9%.

Держкомстат не наводить натуральні показники транзиту нафти і газу.

Нагадаємо, що в 2009 році транзит природного газу по території України скоротився на 19,9% в порівнянні з 2008 роком, транзит нафти - на 11,4%. Загальне транспортування нафти по нафтогінній системі України в 2009 році скоротилося на 5,9%, газу – на 20,3%.

Читайте також:

Україна пустила через свою територію білоруську нафту

Білорусь підвищила тарифи на транзит нафти

Україна вводить нові тарифи на транспортування газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: