Україна звинуватила "Газпром" в допомозі RosUkrEnergo

Міністр Юрій Бойко запевнив, що співвласники RosUkrEnergo – "Газпром" і Centragas - діяли спільно проти НАК "Нафтогаз України" в ході судового розгляду в Стокгольмі.

Глава Мінпаливенерго Юрій Бойко звинуватив "Газпром" в тому, що компанія діяла на стороні підприємця Дмитра Фірташа в спорі з Україною за 12,1 млрд кубометрів газу, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті ""Нафтогаз" увидел "Газпром" со стороны".

Співвласники RosUkrEnergo (RUE; 50% належить "Газпрому", ще 50% - підприємцям Дмитру Фірташу і Івану Фурсіну) – "Газпром" і Centragas - діяли спільно проти НАК "Нафтогаз України" в ході судового розгляду в Стокгольмі, заявив міністр палива і енергетики Юрій Бойко.

"Позов підписаний адвокатами "Газпрому", і це факт",- сказав Бойко. Нагадаємо, минулого тижня стокгольмський арбітраж виніс ухвалу в спорі сторін, зобов'язавши "Нафтогаз" повернути 12,1 млрд кубометрів газу RUE.

У "Газпромі" неофіційно підтверджують, що підтримували RUE в суді. "Ми дійсно підтримали цю компанію, оскільки є її акціонерами",- повідомив джерело в компанії, відмовившись від детальніших коментарів.

У січні 2009 року "Нафтогаз" підписав договір з "Газпромом" про те, що 11 млрд кубометрів газу, які знаходилися в підземних сховищах, будуть отримано українською компанією як плата за транзит російського газу через територію України.

Але цей газ був придбаний RUE і знаходився на балансі трейдера. Газпром уклав з Нафтогазом угоду про переуступання боргу RUE перед монополією у розмірі $1,6 млрд, в рахунок оплати якого і був забраний газ. Але сам трейдер не давав згоди на цю угоду.

Тоді ж RUE була виключена з схеми постачань газу в Україну і взагалі перестала продавати паливо Газпрому, у тому числі в Європі.

Незважаючи на рішення суду, газ не буде повернений RUE, заявив Бойко. "Я отримав рішення стокгольмського арбітражу, в якому наказано до 1 вересня повернути вилучений газ. Я попередив російських партнерів і Дмитра Фірташа, що ми не зможемо і не віддаватимемо газ з власного балансу ні за яких обставин",- підкреслив міністр.

Читайте також:

Україна домовилася про альтернативу російському газу

"Нафтогаз України" не віддасть Фірташу відсуджений газ

СБУ порушила справу за нанесення збитків державі через позов RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: