Україна звинуватила Вірменію і Монголію в порушенні правил СОТ

Мінекономіки виявило факти дискримінаційного оподаткування українського тютюну та алкоголю у Вірменії і Монголії.

Міністерство економіки за допомогою механізмів СОТ почало добиватися відміни дискримінаційних заходів, вживаних у Вірменії і Монголії відносно українських виробників, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Украина ввязала ВТО в конфликт".

Про це повідомив заступник міністра економіки Валерій Пятницький. За його словами, Мінекономіки по зверненню асоціації "Укртютюн" почало проведення неофіційних консультацій з Вірменією щодо дискримінаційної ставки акцизу на імпортні тютюнові вироби і готується почати аналогічні консультації по акцизних ставках з Монголією.

Минулого року Мінекономіки по зверненню компанії "Брітіш Амерікан Тобакко Україна" провело подібні неофіційні консультації з метою захисту інтересів українських виробників на ринку Грузії. Дискримінація полягала в тому, що акцизний збір на імпортні тютюнові вироби в Грузії з 2002 року складав 0,6 ларі (,321), тоді як на місцеві сигарети – 0,4 ларі (,214). В результаті в листопаді минулого року грузинський парламент ухвалив рішення з 1 січня 2010 року встановити єдину ставку акцизу 0,6 ларі.

"Коли справа дійшла до розглядів, грузинська сторона, не чекаючи офіційних консультацій, ліквідовувала дискримінаційну ставку", - відзначив Пятницький.

За словами Пятницького, аналіз торгової політики Вірменії і Монголії показав аналогічні порушення відносно алкогольної продукції – горілки. "Проте по алкоголю до нас не поступали звернення виробників", - відзначив чиновник. Виробники алкоголю порушення їх прав не відмітили.

Читайте також: 

Депутати погодилися підвищити ціни на цигарки, алкоголь і бензин

Уряд: новий податковий кодекс покращить умови для підприємців

Рада скасувала подорожчання сигарет 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: