Українці активніше понесли гроші на депозити в банки, а ті їм дали більше кредитів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Приріст депозитів за місяць склав 1,5%.

Протягом вересня гривневі депозити в українських банках зросли на 1,5% - до майже 502 млрд грн.

Найбільш активно банки залучали кошти населення. Притоку коштів на депозитні рахунки домогосподарств, поміж іншого, сприяло збереження високих темпів зростання зарплати. Обсяг депозитів домашніх господарств у національній валюті в платоспроможних банках зріс на 2,8% до 258,7 млрд грн, депозити в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) збільшилися на 1,4% – до 8,7 млрд доларів. Такі дані Нацбанку.

Обсяг гривневих депозитів бізнесу в платоспроможних банках залишився практично на рівні попереднього місяця (242,5 млрд грн), тоді як кошти в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) зросли на 1% (до 5,3 млрд доларів).

Також банки продовжували кредитувати бізнес та населення. Кредитний портфель банків у національній валюті у вересні збільшився на 1,1% до 614,6 млрд грн.

У вересні банки активно надавали кредити корпоративному сектору – їхній обсяг зріс як у національній валюті (на 1,1% до 485,7 млрд грн), так і в іноземній (в доларовому еквіваленті вони збільшилися на 1,3% до 14,7 млрд доларів).

За цей же період обсяг гривневих кредитів населенню зріс на 0,9% до 127,4 млрд грн.

Вартість гривневих кредитів та депозитів для бізнесу зросла, а для населення – залишалася майже на рівні серпня.

Ставки за гривневими кредитними ресурсами, передусім бізнесу, відреагували на збільшення облікової ставки, звуження ліквідності банківської системи та значного попиту на кредитні ресурси. Ставки за гривневими кредитами корпоративного сектору підвищилися на 1,9% до 19,8% річних, домашніх господарств ‒ на 0,3% до 32,1% річних.

Нагадаємо, за останні півроку банки закрили до 700 своїх відділень, закриватимуть і надалі. Нині в Україні працюють 8760 банківських відділень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції