Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці масово відмовляються їхати до Польщі на заробітки. В чому причина

Найбільший попит у Польщі на українські робочі руки - на будівництві та фермах.

Третина українців хочуть працювати за кордоном.

Такі дані наводять соціологи, йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Однією з найбільш привабливих країн для заробітку завжди була Польща. Особливо популярні серед українців сезонні роботи зі збору різних ягід, фруктів та овочів. Але тільки не цього сезону. Українці відмовляються їхати до Польщі.

Нині в Польщі до 40% урожаю полуниці – під загрозою втрати. Бо її немає кому збирати. Одна із причин, чому українські заробітчани туди не їдуть, - митні проблеми. Польські фермери вже звернулися до влади, аби дозволили впускати українців на заробітки за біометричними паспортами.

Водночас Польща залишається однією із тих країн, в якій українці хотіли б працювати. Саме там, згідно із дослідженням, хотіли б заробляти гроші 26% українських заробітчан. За даними польської сторони, 350 тисяч українців уже працюють у них офіційно.

українські заробітчани
Сніданок з 1+1

Найбільший попит на українські робочі руки - на будівництві та фермах.

А ось збір полуниці та інших ягід в Польщі - одна із найпопулярніших сезонних робіт, на яку запрошують українців. Форуми завалені пропозиціями підзаробити на полуниці. Та крім оплати, житла, обідів, які обіцяють в оголошеннях, роботодавці забувають про найголовніше, що цікавить українців.

"Українці вирішили останні кілька років, що вони не бажають працювати нелегально і тому хочуть легального працевлаштування", - говорить юрист із легалізації працевлаштування Богдан.

А не кожен працедавець готовий оформити офіційно, бо доведеться сплачувати податки. Якщо нічого не зміниться, то поляки ризикують, крім полуниць, втратити ще й урожай малини та вишні. А те, що вдасться зібрати, будуть продавати задорого.

ВідеоЧому українці більше не хочуть їхати працювати до Польщі

За останніми данними соціологів, третина українців хочуть працювати за кордоном! Однією з найбільш привабливих країн для заробітку завжди була Польша! Особливо популярні серед українців  сезонні роботи по збору різних ягід, фруктів та овочів! Але тільки не цього сезону! Українці відмовляються їхати до Польщі. В чому причина та чим це загрожує нашим сусідам - дивіться.

Чому українці більше не хочуть їхати працювати до Польщі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції