Українці набрали кредитів майже на 7 мільярдів

Водночас, заборгованість клієнтів перед банками продовжує знижуватися. Загальний кредитний портфель фізосіб складав на початок грудня 214,4 млрд грн.

У листопаді українські банки видали 6,7 млрд грн кредитів фізичним особам. Такі дані опубліковані в статистичному випуску Нацбанку. Сума виданих у листопаді нових кредитів на 15,5% більша, ніж місяць тому.

Найактивніше банки надавали позики на споживчі потреби - 87% від усіх виданих банками в листопаді позик. За даними компанії "Простобанк Консалтинг" споживчі кредити видають 23 фінустанови. З них 9 займаються кредитами готівкою, 13 позиками під заставу, і по п'ять банків видають карткові кредити і позики на товари, пише видання "Дело".

З групи найбільших споживчими кредитами зараз займаються всього шість банків з 18. Зокрема карткові кредити видає "Приватбанк", "Ощадбанк" кредитує під заставу майна, "Укрсиббанк" пропонує кредити на товари, "ВТБ Банк" видає готівку і позики під заставу, "Альфа-банк" сконцентрувався на кредитах готівкою, в "ОТП Банку" можна отримати картковий кредит.

Середні ставки за кредитами готівкою зараз складають 56,6%, за заставними кредитами 21,6%, за кредитами на товари 76,04%.

Поступово починає відроджуватися і іпотечне кредитування. За даними НБУ, українці отримали минулого місяця кредитів на житло на суму 200 млн грн. Іпотечні програми, за даними "Простобанк Консалтинг", для вторинного ринку запустили близько 20 банків, для первинного - 15. Серед них – "ОТП Банк", "Укрсиббанк" і "Ерсте-банк".

Незважаючи на те, що банки видають нові кредити, загальна заборгованість клієнтів перед банками продовжує знижуватися. За даними НБУ, загальний кредитний портфель фізосіб складав на початок грудня 214,4 млрд грн. За листопад він скоротився на 2,9 млрд грн.

З них заборгованість за споживчими кредитами за листопад знизилася на 0,99 млрд грн, за іпотечними кредитами - на 1,6 млрд грн.

Читайте також:

Нацбанк планує заборонити валютні кредити для фізосіб

Гривневі депозити українців збільшилися на 3,4%

Українцям дозволять виводити валюту за кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: