На харчі йде 40% витрат.
Харчі та житло – це більше ніж половина витрат населення України. Зокрема, 40% і 16,3% відповідно - такі підрахунки Держстату.
У чому причина і чи вплинув на це карантин — у сюжеті Сніданку з 1+1.
Молоде подружжя Костянтина та Катерини – студенти, але вже у шлюбі. Бюджет ведуть спільний. Вона отримує стипендію, він працює програмістом. Утім, через карантин чоловік втратив частину доходу. Значна половина доходу родини йде на харчі та квартиру.
А от Михаїл своїх проблем не має. Він священник із Польщі. В Україні живе вже 19 років. Каже самого його парафія забезпечує на достатньому рівні. Утім, парафіяни – під час карантину стали більше скаржитися на фінансову скруту.
Тезу про те що більшість коштів – йде на оплату житла та харчів підтверджує й економіст Олег Пендзин. "Європейці витрачають на харчі від 12 до 18 відсотків свого бюджету. Білоруси — 36%. В Україні середня цифра близько 48 відсотків", - каже він.
Така ситуація не лише через менші зарплати в Україні. Ціни на деякі продукти в країні вже європейські. Через недостатню підтримку аграріїв державою та високі податки, вважає економіст. Доходить до абсурду. "Українська олія дешевша в Іспанії, ніж в Україні. Справа в тому, що в Іспанії податок на додану вартість п'ять відсотків, а в Україні - 20 на продукти харчування. Змінивши підходи до ПДВ на продукти харчування зменшивши – ви можете здешевити ціни як мінімум на 10-15 відсотків", - пояснив Олег Пендзин.
Якщо не звикли сподіватися на державу, а на себе – то поліпшити фінансове становище допоможуть такі звички: контроль за своїми доходами та витратами; постійне навчання нового або розвиток у професії; та планування на майбутнє, зокрема відкладати заощадження.