Українці не їстимуть новозеландське масло

Україна відмовилась від імпорту вершкового масла із Нової Зеландії на користь продукції із Білорусі, США та ЄС.

Україна не буде імпортувати вершкове масло з Нової Зеландії. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.

За його словами, якщо і будуть ввозити вершкове масло в Україну, то це будуть поставки, найімовірніше, з Білорусі, США або країн Євросоюзу.

Як повідомлялось, нещодавно чиновники планували закупити в Агрофонд новозеландське масло. У порівнянні з вітчизняним, воно коштує менше - 43 тис. грн/тонна (жирністю 72,5%) проти 47-48 тис. грн за тонну українського. Створити запаси продукції планували на випадок дефіциту молочної сировини на ринку.

"В українських виробників зараз є приблизно 10 тисяч тонн вершкового масла в запасах, які вони будуть використовувати в осінньо-зимовий період для виробництва молочних продуктів. Зараз дефіцит складає приблизно 6-8 тисяч тонн вершкового масла", - каже голова ради директорів Союзу молочних підприємств Вадим Чагаровський.

"На сьогоднішній день тенденцій для паніки немає. Обсяги виробництва масла у нас в перспективі в цьому році за розрахунками становитимуть 80 тисяч тонн. Торік було 79. У 2009 - 78. Тобто, ми виробляємо в цьому році масла стільки ж, як і в попередні роки", - заявив Присяжнюк.

Нагадаємо, в останні тижні в Україні почалося зростання цін на тверді сири та вершкове масло. Головна причина - подорожчання молочної сировини внаслідок скорочення його пропозиції.

Читайте також:

В Україні різко подорожчали масло і сир

В Україні різко подорожчає молоко

У сезон подешевшання молока в Україні воно дорожчає

Наприкінці осені в Україні виникне дефіцит молока

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: