Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці платять за комуналку одну з найменших часток від свого прибутку серед європейців

Найдорожче комунальні послуги обходяться жителям Норвегії.

Попри постійне підвищення тарифів на комунальні послуги, українці досі платять за житлово-комунальні послуги значно менше, ніж решта європейців.

Такі дані нового дослідження Євростату, ідеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Щомісяця приблизно 20% своєї зарплати Катерина віддає за комірне:

"За воду, якщо без гарячої, то десь в середньому 69 гривень. А за світло буває 160-200. Якщо взимку, приходить рахунок (за опалення) на 1800 гривень за дві кімнати".

Окрема плата – за обслуговування прибудинкової території. А це ще в середньому 350 гривень на місяць. Тому взимку за комунальні послуги набігає кругленька сума.

"Порівняно з нашими доходами, вони завжди будуть досить великими. Особливо опалення".

Втім скаржитись українцям на високі тарифи не варто – принаймні, в цьому переконує Євростат. Згідно з останніми офіційними даними, в Україні найнижчі тарифи за комунальні послуги.

Приміром, з усіх країн Європи найбільше за 1 кВт електроенергії платять жителі: Бельгії (8,5 грн), Данії (8 грн) та Португалії – (7,1 грн). Найменші тарифи в українців – це 90 копійок за 1 кВт.

Газ за найвищим тарифом купують у Швеції – 37,9 грн за кубометр, Ірландії - 30,5 грн, та Португалії - 29,5 грн. А найдешевше в Україні - 7 грн, і Туреччині - 7,7 грн за кубометр.

Економічний експерт Олександр Крамаренко каже, що попри нарікання українців на дороге комірне, статистика реальна і має конкретне пояснення.

"Це за рахунок вартості робочої сили. Все ж таки в Україні вона значно нижча, ніж в Європі. І ця частина комунального тарифу, яка залежить саме від ціни на людський труд, на жаль, він в Україні дешевий", - каже Крамаренко.

ВідеоУкраїнці платять за комунальні послуги найменше серед європейців

Попри постійне підвищення тарифів на комунальні послуги, українці досі платять за комунальні значно менше, ніж решта європейців. Такі дані нового дослідження Євростату. Яку частину місячного доходу витрачають на комірне українці і хто платить за комуналку найбільше в Європі – дивіться у «Сніданку».

Українці платять за комунальні послуги найменше серед європейців

Безумовно, є малозахищені верстви населення, які віддають за комірне більше половини від доходу. Але в середньому такі витрати складають 20%. Для Європи це теж невелика цифра.

Найбільшу частку середнього місячного заробітку за комуналку віддають жителі Норвегії - 31%, Данії - 29%, Фінляндії - 28%, Великої Британії - 27%. Найменша частка витрат за житло та комунальні послуги на Мальті - 10% від місячної зарплати, на Кіпрі - 16%, тоді ідуть Румунія та Україна - 17% витрат. Приміром, жителі сусідньої Угорщини витрачають на комірне 19% заробітку, а поляки – 21,2%.

Підвищення тарифів за комуналку може мати й позитивний ефект.

"Воно в чомусь іноді нас стимулює до збереження, але це має відбуватися таким чином, щоб людина мала можливість застосувати заходи енергозбереження до будівлі, до свого житла. А вже потім починати вимагати від цієї людини якихось міфічних ринкових тарифів".

Застосовувати європейський досвід – економити природний ресурс і власні кошти - вже почали в Україні. За 2017 рік більше тисячі домогосподарств перейшли на сонячні батареї. А цьогоріч почали встановлювати вітряки. За перше півріччя 2018-го лише в Івано-Франківській області їх з'явилось більше 200.

ВідеоЯк оформити субсидію на орендоване житло – поради адвоката

Для отримання субсидії, потрібен договір оренди квартири, до того ж не обов’язково нотаріальний.   

Як оформити субсидію на орендоване житло – поради адвоката

 

Вибір редакції