Українці платять за різні дозволи та довідки 20 мільярдів гривень щороку

Львівська область стала рекордсменом за кількістю платних довідок, дозволів та послуг.

Антимонопольний комітет підрахував кількість та вартість платних послуг, які надаються в країні, для отримання всіляких дозволів, ліцензій, довідок та погоджень.

За даними АМКУ, тільки в центральних органах влади українцям пропонують майже 800 видів послуг, пише Дело.

З них в міністерствах - 244, в держагентствах - 42, в різноманітних службах - 100, в інспекціях та інших держорганах - 408.

Ще 2760 послуг українці отримують на місцевому рівні. До цього числа входять адміністративні послуги, платні послуги, пов'язані з адміністративними, господарські та інші.

Серед усього цього розмаїття - послуги БТІ, платні медпослуги, дозволи на підприємницьку діяльність, ветеринарні послуги, послуги у сфері будівництва, ритуальні послуги, платні послуги МВС.

У 2010 році за надання всього цього масиву послуг українці віддали приблизно 20 мільярдів гривень.

З цієї суми майже 1,8 мільярда гривень коштували послуги, що надаються центральними органами виконавчої влади та 18,6 мільярда гривень - місцевими.

Рекордсменом за кількістю платних послуг є Львівська область, де українці стикаються більш ніж з 11 тисячамистягнень . З них 3009 - адміністративних, 2965 - платних послуг, пов'язаних з адміністративними.

Найменше послуг в Антимонопольному комітеті нарахували в Криму - трохи більше 1000.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович у вівторок, 6 вересня, на комітеті економічних реформ дав наказ скоротити кількість документів і довідок, які видають Бюро технічної інвентаризації (БТІ), та ЖЕКи при реєстрації.

Читайте також:

Підприємці щороку витрачають на бюрократію 10 млрд грн

Українцям стане простіше оформляти перепланування житла

Сергій Тігіпко: треба зламати опір бюрократії реформам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: