Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці почали рідше підробляти банкноти

500-гривневі купюри підробляють найчастіше.

В Україні зменшилася кількість підроблених банкнот, повідомляє Національний банк України.

"Ситуація з вилучення підроблених банкнот національної та іноземної валюти в Україні контрольована і не має загрозливого характеру. За підсумками минулого року порівняно з 2017 роком спостерігається зниження кількості та суми підроблення банкнот гривні на 30% та 41% відповідно. Торік на один мільйон справжніх банкнот гривні припадало близько 2 500 підробок, а в 2017 році – 3 600 підробок", - каже директор Департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко.

99% вилучених з обігу підроблених банкнот гривні припадали на банкноти чотирьох номіналів: 500 гривень (46% від загальної кількості вилучених підробок), 100 гривень (27%), 50 гривень (15%) і 200 гривень (11%).

Торік майже вдвічі рідше підробляли купюри номіналом 500 і 20 гривень, і на 25% менше – 50 гривень. Зросла кількість вилучених підроблених банкнот номіналами 200 гривень на 17% і 100 гривень – на 13%. Лише 1% становили підроблені купюри номіналами від 1 до 20 гривень.

Серед іноземної валюти найчастіше підробляли долари - 78% від загальної кількості всіх вилучених підроблених банкнот у валюті. 17% становили євро, 4% - російські рублі, 1% - швейцарські франки і англійські фунти стерлінгів.

Серед підроблених іноземних банкнот переважали такі номінали: 100 доларів, 50 і 20 євро, 5 000 російських рублів.

У Нацбанку повідомляють, що 99% підроблених банкнот виготовляли на копіювальній або комп'ютерній техніці – принтерах. Решту - поліграфічним способом. Найчастіше підробки збували через каси закладів швидкого харчування, торгівлі та автозаправках.

Нагадаємо, у квітні 2018 року з’явилися монети номіналом 1 і 2 гривні. На них зображенітакі ж портрети, як і на купюрах. 25 березня нинішнього року в обіг ввели монету номіналом 5 гривень. Їх випустили 40 тисяч штук. Спеціально вилучати паперові банкноти не збираються – Нацбанк припинить їх друк.

ВідеоПравила заокруглення. З 1 липня в Україні почнуть зникати дрібні монети

Решту білими монетами українцям більше не даватимуть. З 1 липня магазини округлюватимуть гроші при розрахунках - це новація від Національного банку. Якщо ціна товару закінчується на одну, дві, три чи чотири копійки, її округлять у бік зменшення – до нуля. Від п’яти до дев’яти копійок – це тепер 10. Таким чином Нацбанк планує позбутися дрібних та незручних монет і заощадити на їх карбуванні 90 мільйонів на рік. 

Правила заокруглення. З 1 липня в Україні почнуть зникати дрібні монети

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції