Українці майже відновили довіру до гривні

Українці відновили довіру до гривні, що викликало швидке зростання депозитів. Так, за серпень депозитні вклади в банках збільшилися на 5,6 млрд грн.

В Нацбанку заявили, що відновлення довіри населення до банків викликало швидке зростання гривневих депозитів, обсяг яких вже перевищив докризовий рівень.

Приплив коштів у банки відбувався незважаючи на падіння ставок - тільки за серпень на 1%. Банкіри очікують подальшого збільшення вкладень населення, при тому що гривневі депозити до кінця року подешевшають ще на 1%, а валютні - на 0,5%. Про це пише "Коммерсантъ-Украина" в статті "Украинцы положились на депозит".

За серпень депозитні вклади в банках збільшилися на 5,6 млрд грн - до 380,6 млрд грн, повідомили вчора в НБУ.

"Обсяг коштів населення в національній валюті вже перевищив докризовий рівень", - відзначили у центробанку. Депозити фізичних осіб у гривні виросли на 1,7% і досягли 128,9 млрд грн, тоді як вкладення у валюті скоротилися на 0,1%, до 122,1 млрд грн.

Максимальне значення гривневих депозитів населення було зафіксовано 1 жовтня 2008 року - 126,7 млрд грн, після чого стався різкий відтік вкладів, що завершився введенням мораторію на їх зняття. Регулятор відзначає в поточних умовах "високий рівень довіри як до банків, так і до національної валюти" (з початку року гривневі депозити виросли на 30,4%).

Варто відзначити, що вклади збільшувалися незважаючи на зниження процентних ставок: тільки за серпень середньозважена вартість гривневих депозитів впала на 0,9%, до 8,4% (з початку року на 5,6%), а валютних - на 0,4% , до 6,9% (на 2,6%). Аналогічним чином подешевшали кредити в гривні (до 12,6%) та валюті (до 9,9%). Кредитний портфель збільшився лише на 0,7% (+4,7 млрд грн), до 710 млрд грн, завдяки зростанню гривневого кредитування юридичних осіб (+6,8 млрд грн), тоді як населення повернуло банкам 1,8 млрд грн валютних кредитів .

За словами банкірів, населення продовжує конвертувати валютні вклади в гривню. "Якщо до травня переважали депозити в іноземній валюті, тому що спостерігався підвищений синдром невизначеності, то після зміни процентної політики банків населенню стало нецікаво зберігати кошти в іноземній валюті, - пояснив голова правління банку 'Хрещатик' Дмитро Гриджук. "З цієї причини перетікання валютних депозитів у гривневі триває ".

При цьому фінансисти відзначають збільшення строків внесків населення, тоді як депозити підприємств не перевищують один-три місяці.

Натомість банкіри не сумніваються у продовженні тенденції зростання депозитів. "Якщо не буде серйозних потрясінь, то депозитна база буде збільшуватися, - упевнений голова правління Правекс-банку Сергій Наумов .- Але і ставки будуть знижуватися, хоча і не так активно, як раніше".

На думку пана Гриджука, вартість гривневих вкладів до кінця року може зменшитися ще на 1%, а валютних - на 0,5%. Він вважає, що кредитні ставки будуть знижуватися значніше, але це не викличе істотного зростання кредитування.

"Для кредитування потрібно вирішити проблему поганих боргів, створити дієвий інструментарій, який дозволяє на певний термін викуповувати ці борги без формування банками резервів, та відпрацювати умови зворотного викупу боргу. Центробанки інших країн працювали над цим питанням, і кожен реалізував свій сценарій , а у нас було тільки рефінансування банків", - вважає банкір.

Читайте також:

Золотовалютні резерви НБУ збільшилися на 1,8 млрд доларів

Нацбанк задовольнив валютний попит "Нафтогазу"

Нацбанк залишив тимчасову адміністрацію в "Родовід Банку" ще на три місяці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: