Українці щороку витрачають на візи до ЄС близько 50 мільйонів євро

За рік видача довгострокових шенгенських віз українцям виросла лише на 1%.

Незважаючи на усі проведені переговори України з Євросоюзом про спрощення візового режиму, європейські країни неохоче видають українцям "шенгенки". При цьому консульські збори обходяться громадянам у 40-50 мільйонів євро на рік.

За результатами громадського моніторингу видачі віз консульствами країн ЄС українцям, проведеного Громадською ініціативою "Європа без бар'єрів", населенню за рік видали лише на 100 тисяч "шенгенок" більше, ніж минулого року. Для порівняння, росіянам - на мільйон більше (населення РФ лише в три рази більше, ніж населення України), пише Сегодня.

На жаль, додалися посольства, які вимагають додаткові документи. До прискіпливих представництв Бельгії, Нідерландів та Іспанії додалися посольства і консульства Італії, Португалії і Франції.

Навіть якщо європейці все ж вирішують пустити українців на свою територію, то в основному на короткий термін. Так, Литва за минулий рік не видала жодної довгострокової візи українцям, інші країни - в одиничних випадках. Так, якщо віз на термін від півроку до року стали видавати більше на 4%, то дійсних більше року - усього на 1%.

Багато проблем цього року створило зазвичай лояльне посольство Чехії, говорить керівник турагентства "Всесвіт тур" Ганна Жовта.

"Останніми роками недорогі автобусні тури по містах Чехії стали дуже популярні, і раптом її консульства стали ставити нездійсненні умови для отримання віз, - розповідає вона. - Подаємо паспорти за місяць-півтора до виїзду, і ось тижня за два нас повідомляють, що посольство розглядатиме лише 20 пакетів документів за день (а в одному автобусі 56 місць, в день один оператор відправляє їх 5-6). Це зірвало немало турів і відбило бажання у багатьох туристів побачити Чехію".

Офіційно посольство відповідає туроператорам України, що зменшує квоти на розгляд документів в 2,5 разу, але причин не називає.

"Відношення до нас найчастіше суб'єктивне: нерідко в посольствах візова історія не враховується (можна 15 років кататися по Європі і на 16-ій отримати відмову в продовженні), а документи українців вичитуються до букви, - говорить заступник гендиректора центру Разумкова Валерій Чалий. - Візи вважають за краще давати на короткий термін, і нашим громадянам доводиться звертатися до посольств знову і знову. На це витрачається 40-50 мільйонів євро в рік (мова про консульські збори) за 1,2-1,3 мільйона виїздів".

За словами Чалого, угода України з ЄС зобов'язує посольства приймати рішення про видачу віз за 10 днів і в окремих випадках - за місяць, на практиці усе робиться навпаки, навіть якщо українцям видають мультивізи, то на короткий термін.

Читайте також:

Брюссель забере у шенгенських країн повноваження вводити контроль на кордонах

Польща спростила для українців процедуру отримання візи

Євросоюз посилить правила Шенгену

Складено рейтинг найбільш "дружніх" до українців країн Шенгену

ЄС хоче відновити паспортний контроль в Шенгенській зоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: