Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці від січня будуть отримувати по дві платіжки за газ. Як це працюватиме і скільки доведеться платити

Тепер дві платіжки українці будуть отримувати завжди.

Українцям від поточного місяця за газ надійдуть нові платіжки, які розділять на дві частини. Тепер громадяни окремо будуть платити за газ і за його доставку, яку потрібно буде оплачувати щомісяця до 20 числа. За кожен день протермінування українцям обіцяють штраф. Скільки тепер доведеться платити і як обраховуватимуть нові платіжки, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Від січня кожен споживач, що використовує газ чи то для обігріву чи для приготування їжі, отримає дві окремі платіжки. Одна квитанція буде за фактично спожитий газ, інша - за його транспортування. Вартість цієї доставки вираховуватимуть для кожного споживача окремо.

Обраховуватиметься він таким чином: спожитий за останній рік обсяг газу розділять на 12 місяців і помножать на спеціальний тариф на доставку. Цей тариф у кожному регіоні різний.

Відео Українці будуть отримувати дві платіжки за газ

Нові платіжки за газ надійдуть споживачам уже цього місяця. З нового року платіжку за блакитне паливо розділили на дві частини. Тепер українці окремо платитимуть за сам газ і окремо за його доставку. Доречі, за доставку слід платити до 20 числа поточного місяця. За кожен день прострочки буде штраф. Скільки це і що робити, коли платіжка, яку слід було сплатити ще позавчора, прийшла тільки зараз, - у сюжеті.  

Українці будуть отримувати дві платіжки за газ

"Вони різні. Залежать від протяжності мереж. І коливається від 28 копійок у Києві до 2 гривень на Львівщині", - пояснює Тетяна Бойко, координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянська мережа Опора.

За транспортування газу слід проводити оплату за поточний місяць до 20 числа. За кожен день протермінування нараховуватимуть пеню. А якщо ігнорувати нову платіжку, обіцяють відрізати газ. Навіть, якщо газ не використовується чи власники відсутні вдома, за доставку газу доведеться платити. Оскільки, він поставляється до оселі й обслуговуються мережі.

У людей, що мають лишень газову плиту, вартість доставки може бути меншою за комісію, що бере банк. Тому їм радять платити одразу на кілька місяців наперед. Газовики переконують, що хоч платежі й роз'єднали, українці не переплачуватимуть.

Громадяни, тим часом, скаржаться на новий спосіб обрахування газу. Дехто називає отримані цього місяця платіжки "халепою". Інші ж скаржаться, що користуються блакитним паливом економно, але за доставку газу їм вже нарахували надто високу ціну, яка приходитиме, до того ж, щомісяця.

Експерти радять українцям не боятись розділення платежів і вивчити нове слово - анбандлінг (відокремлення газотранспортної системи України від управління "Нафтогазу" - ред). На їхню думку, після відокремлення транспортування вже підскочило в ціні і наступне його здорожчання заплановане на перше липня.

Інна Боднар

Залиште свій коментар

Вибір редакції