Українці витрачають на їжу більше половини своїх доходів

Середньомісячні сукупні витрати однієї сім'ї минулого року склали 3308 грн на місяць. Гроші розподілені серед українців більш ніж нерівномірно.

За статистикою українці як і раніше проїдають більше половини своїх доходів, причому останнім часом тенденція тільки посилилася.

Згідно з офіційними даними, якщо в 2009-му середньостатистичний українець витрачав на продукти харчування і безалкогольні напої 50,4% доходів, то в 2010 році цей показник виріс до 51,5%.

Оновлення гардеробу "з'їдає" кожну 18 зароблену гривню, купівля алкогольно-тютюнової продукції - кожну 30, а поїздки на транспорті - кожну 25.

Кожна 11 гривня (9%) йде у середньостатистичного українця на оплату житлово-комунальних послуг, і найближчим часом ця сума має всі шанси збільшитися - згідно з проектом меморандуму між Україною та МВФ, цього року газ подорожчає на 30%, а комунальні тарифи - на 62%.

На послуги охорони здоров'я українці витрачають усього 3,2% своїх доходів - менше, ніж на шкідливі звички.

Згідно з даними Держкомстату, середньомісячні сукупні витрати однієї сім'ї минулого року склали 3308 грн на місяць (для міських сімей - 3440 грн, для сільських - 3012 грн). Гроші розподілені серед українців більш ніж нерівномірно: доходи 10% найзабезпеченіших громадян у 5,4 рази перевищують доходи 10% найменш забезпечених. При цьому найзаможніші 20% населення отримали 37% загальних доходів.

Доходи нижче прожиткового мінімуму (з 1 січня 2011 року - 894 грн на місяць) мають понад 20% населення, а в повному зубожінні (менш ніж на 1,25 долара на день) живуть 0,3% українських сімей.

Читайте також:

За рік в Україні з'явилися 13 нових мільярдерів

Зарплати українців за місяць виросли на 3 гривні

Янукович не відповів бабусі з Єнакієвого, як жити на мінімальну пенсію

Бродський не повірив, що є українці, які працюють за 3,5 тис. гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: