Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці вперше отримали понад 100 тисяч гривень компенсації за неякісне електропостачання

НКРЕКП прийде з перевірками до обленерго, які не компенсували десяткам тисяч споживачів недотримання стандартів якості.

В Україні споживачам вперше виплатили компенсацію за надання неякісних послуг із електропостачання.

Про це повідомили у прес-службі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

"Уперше в Україні 913 споживачів отримали 2017 року компенсацію за неякісні послуги з електропостачання на загальну суму 116 950 грн від 8 обленерго", - йдеться у повідомленні.

За даними НКРЕКП, 90% компенсації було надано ПАТ "Одесаобленерго" (67 800 гривень) та ПрАТ "Київобленерго" (38 100 гривень).

"Компенсації споживачам за недотримання обленерго стандартів якості надання послуг нараховуються згідно з затвердженим НКРЕКП Порядком забезпечення стандартів якості надання послуг з електропостачання. Порядок визначає перелік загальних та гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання і регулює відносини, пов’язані із постачанням електричної енергії відповідно до загальних та гарантованих стандартів якості, захистом прав споживачів та наданням енергопостачальником або електророзподільним підприємством компенсації за недотримання гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання споживачам або замовникам (у випадку недотримання гарантованих стандартів якості під час приєднання до електричних мереж)", - пояснили у Нацкомісії.

Водночас зазначається, що компенсації мали отримати майже 120 тисяч українців. Тож НКРЕКП вирішила провести перевірку обленерго, і в разі підтвердження порушення компанії будуть зобов’язані надати споживачам компенсації у подвійному розмірі.

"Крім цього, НКРЕКП обов’язково вилучатиме у обленерго зі структури тарифів на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та/або постачання електроенергії за регульованим тарифом кошти у п’ятикратному розмірі від суми невиплаченої компенсації", - додали у Нацкомісії.

Нагадаємо, у лютому прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав керівництво Нацкомісії з регулювання ринку електроенергетики та комунальних послуг переглянути методику нарахування виплат населенням. Глава уряду вважає, що поточні нарахування не виправдовують первісної мети.

Залиште свій коментар

Вибір редакції