Українці заборгували за комунальні послуги майже 70 мільярдів гривень: за що винні найбільше

Українці заборгували за комунальні послуги майже 70 мільярдів гривень: за що винні найбільше

Фото: Національний банк України

У травні з населенням було оформлено 5,2 тис. договорів про погашення реструктуризованої заборгованості на 42,6 млн грн.

Українці заборгували за комуналку станом на кінець травня 68,9 млрд грн. Найбільшу суму винні громадяни за постачання та розподіл природного газ.

Про це свідчать дані Державної служби статистики України.

Читайте також: Тарифи в Україні на електроенергію зростуть вдвічі: що кажуть експерти і скільки будемо платити від липня

Водночас, у травні населення сплатило загалом за комуналку 17,1 млрд грн. Так, за останніми даними українці заборгували:

  • за природний газ - 26,0 млрд грн,
  • за постачання теплової енергії та гарячої води – 22,7 млрд грн,
  • за постачання та розподіл електричної енергії – 7,3 млрд грн
  • за централізоване водопостачання та водовідведення – 6,3 млрд грн
  • за управління багатоквартирним будинком – 5,4 млрд грн
  • за надання послуг із вивезення побутових відходів – 1,2 млрд грн.

Згідно з інформацією, у травні було оформлено 5,2 тис договорів із населенням, щодо погашення реструктуризованої заборгованості на 42,6 млн грн.

"Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 та від 27.06.2003 № 976 у травні 2021р. з населенням було укладено 5,2 тис. договорів щодо погашення реструктуризованої заборгованості на загальну суму 42,6 млн.грн. Сума внесених платежів, з урахуванням довгострокових договорів, становила 22,2 млн.грн", - сказано в повідомленні Держстату.

Нагадаємо, у першому кварталі 2021 року мешканці України левову частку свого заробітку витрачали на продукти та комунальні послуги. Порівняно першим кварталом 2020 року, найбільше змінилися витрати українців на утримання житла (на 22%), освіту (14%) та на алкоголь, сигарети й наркотики (9,7%). 

Як повідомлялося, вартість природного газу влітку 2021 року, очікується, що понад удвічі перевищуватиме цінові мінімуми минулого літа. Зростуть поступово тарифи і на інші комунальні послуги. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Борги українців за комуналку ростуть: чи можливо вирішити проблему 

Борги українців за комуналку ростуть: чи можливо вирішити проблему 

Повʼязані теми:

Наступна публікація