Українців лякають холодною зимою, якщо газ для населення не подорожчає

Українців лякають холодною зимою, якщо газ для населення не подорожчає

Ілюстрація

У Кабміні знайшли спосіб, як не допустити зростання заборгованості теплокомуненерго за спожитий газ перед НАК "Нафтогаз Україна".

Уряд планує дозволити облгазам обмежувати постачання палива боржникам до мінімальних обсягів, достатніх для підтримки опалювальної системи в робочому стані.

Це повинно поліпшити платіжну дисципліну споживачів, оскільки в іншому випадку їм варто бути готовими до низької температури в будинках у зимовий період, пише "Коммерсантъ-Украина".

Це означає, що під загрозою скорочення поставок газу вже зараз знаходяться всі українські міста. За даними ДК "Газ Україна", на 31 жовтня всі підприємства в регіонах мають борги за спожитий газ в опалювальний сезон 2010-2011. Їх сумарна заборгованість становить 3,93 млрд грн. Хоча ще на 1 липня борг підприємств теплової енергетики досягав 13 млрд грн. Найнижчий рівень розрахунків - у Закарпатській (43%), Луганській (63%), Дніпропетровській (66%), Донецькій (65%), Харківській (68%), Одеській (69%) областях і Криму (61%). Найбільшим боржником є ​​Донецьке ТКЕ (723,3 млн грн), а найменшим - Закарпатське ТКЕ (19,5 млн грн).

Джерело, близьке до "Нафтогазу", повідомило, що ухвалення закону не приведе до того, що населення позбудеться теплопостачання.

"Ніхто не дозволить ввести такі технологічні мінімуми для теплокомуненерго, які залишать людей взимку з холодними батареями. Але постачання газу для боржників все ж скоротять. Ця ініціатива запропонована парламенту для того, щоб місцеві органи влади, побоюючись зростання соціального невдоволення, натиснули на комунальні підприємства і змусили їх розрахуватися за газ. Адже ТКЕ отримують від населення платежі в обсязі більше 90%, а з нами розраховуватися не поспішають", - повідомило джерело.

За словами співрозмовника, ультиматум "Газу України" з обіцянкою відрізати ТКЕ від поставок газу вже поліпшив рівень повернення старих боргів. У МінЖКГ кажуть, що готують методику розрахунку технологічного мінімуму, яка "дозволить ТКЕ підтримувати оптимальний температурний режим в житловому фонді в зимовий час".

Джерело в "Донецьктеплокомуненерго" підтвердило, що їхня компанія не може вчасно розрахуватися за спожитий газ через те, що тарифи для населення ледь покривають 50% собівартості виробництва теплової енергії. У багатьох регіонах діють одноставочні тарифи, при яких плата за опалення розбивається на всі 12 місяців.

"А ми платити за газ повинні щомісяця, а в опалювальний сезон найчастіше кожні 10 днів", - сказало джерело.

"Якщо вартість комунальних послуг для населення не вийде на рівень ринкової, населенню варто готуватися до холодної зими", - заявив директор КП "Полтаватеплоенерго" Володимир Чернявський.

Як відомо, у сотнях будинків по всій Україні опалювальний сезон закінчився, щойно розпочавшись. Мережі не витримують і тріщать по швах. Поки в авральному режимі труби латають, люди сидять без тепла. Лише за 5 днів нового опалювального сезону у Києві було 170 проривів. Столичні комунікації не витримують перших випробувань теплом. Поки в одному місці труби міняють, в іншому розриваються. І це лише початок, не приховують у комунальному відомстві, бо 15% мереж по країні - гнилі.

Читайте також:

Опалення для бюджетників подорожчає на 50%

У Британії щорічно помирає до 27 тисяч осіб через нездатність оплатити опалення

Депутат виклав телефон мера Сімферополя в Інтернет: холодно в квартирі - дзвоніть

Тепло в квартирі: за кожен градус недогріву - мінус 5% в оплаті за опалення

Повʼязані теми:

Наступна публікація