Українців обдурюють псевдоперемогами в лотереях

Дата публікації
Перегляди
5265
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українців обдурюють псевдоперемогами в лотереях

Надія одержати квартиру в місті змушує довірливих громадян вступати в комерційну "гру" за чужими правилами

Наївним провінціалам пропонують авто та квартири в обмін на "символічну" покупку будь-якого товару з каталогу.

В Україні працюють десятки фірм, які щомісяця розсилають поштою сотні тисяч листів із псевдо-повідомленнями про виграші автомобілів і квартир.

У текстах повідомлень одержувачів вітають з перемогою в розіграші призів, хоча вони у жодних вікторинах і лотереях участі не брали. Єдиною умовою отримання подарунка визнається необхідність купити який-небудь товар з каталогу, що додається.

Одержують листи переважно мешканці невеличких міст і селяни. Вони мало розуміються на тонкощах маркетингу, тому поспішають використати примарний шанс поліпшити життя й виконують прописані умови.

Спочатку оплачують першу посилку, а потім, підігріваючись новими обіцянками організаторів, і другу, і третю. Однак ніяких коштовних призів у підсумку не одержують.

Насправді людина в листах визнається не переможцем, а лише одним з учасників розіграшу квартири або автомобіля, про що традиційно повідомляється в дрібній виносці, яку прочитують далеко не всі.

"У наших листах написано абсолютно прозоро: у випадку, коли ви зробите замовлення та сплатите його, ви берете участь у розіграші. До нашого тексту причепитися неможливо. Ми нікому не написали, що "ви виграли", не зробивши при цьому нічого", - пояснили в одній із фірм, які розсилають каталоги. І додали, що неправильна реакція покупців – це їхні власні проблеми, адже навіть інструкцію з експлуатації телевізора можна не зрозуміти та сприйняти невірно.

У лютому Антимонопольний комітет встановив, що деякі з фірм взагалі не проводять обіцяних у своїх поштових розсилках розіграшів, а "обдурюють громадян про можливість отримання виграшу". Кінцевою метою дій таких фірм АМК назвав намір збути різні товари за завищеними в 2–4 рази цінами.

Штрафи АМК фірми-одноденки найчастіше банально не сплачують, натомість зникають безслідно або ж перереєстровуються.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5265
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація