Українців перевірятимуть на нелегальні доходи при купівлі нерухомості

Якщо операція з нерухомістю перевищує суму 400 тис. грн, її треба буде фіксувати у фінансовому моніторингу.

З 21 серпня в Україні покупців нерухомості перевірятимуть на нелегальні прибутки. Якщо операція з нерухомістю перевищує суму 400 тис. грн, її треба буде фіксувати у фінансовому моніторингу.

Такі вимоги нової редакції Закону України "Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом", яка набуває чинності 21 серпня 2010 року.

У відповідність із змінами до згаданого Закону, коло суб'єктів первинного фінансового моніторингу було істотно розширене за рахунок включення в їх число адвокатів, нотаріусів, аудиторів, якщо вони беруть участь в підготовці і супроводі угод:

- купівлі-продажу нерухомості (якщо операція перевищує 400 тис. грн). Ймовірно, законодавець під купівлею-продажем мав на увазі ширший спектр операцій з нерухомістю - дарування, іпотека і так далі. Проте, виходячи з буквального тлумачення приведеної вимоги, можна дійти висновку, що об'єктом фінансового моніторингу є саме операція купівлі-продажу нерухомості. Спочатку операція на суму від 400 тис грн буде основою для внутрішнього фінансового моніторингу . Обов'язковому фінансовому моніторингу ця операція підлягатиме за умови наявності хоч би однієї з ознак, визначених в статті 15 Закону (наприклад, готівкові розрахунки, покупець має офшорну реєстрацію і так далі). Обов'язковий фінмоніторинг означає повідомлення уповноваженим суб'єктом Держфінмоніторингу впродовж 3-х днів про здійснену операцію.

- управління активами клієнтів;

- залучення засобів для створення юридичних осіб, забезпечення їх діяльності і управління ними;

- створення і купівлі-продажу юридичних осіб.

При цьому, до об'єктів нерухомості, операції з якими будуть об'єктами фінансового моніторингу, також необхідно віднести земельні ділянки, об'єкти незавершеного будівництва, окрім будівель і споруд, і все те, що підлягає реєстрації в Державному реєстрі нерухомого майна.

До об'єктів нерухомості також слід віднести повітряні і морські судна, судна внутрішнього плавання, космічні об'єкти, а також інші речі, права на які підлягають державній реєстрації.

Читайте також:

Киянину потрібно збирати гроші на квартиру 20 років

Україна стала третьою в світі за рівнем падіння цін на житло

У Києві виставлено на продаж квартиру за 14 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: